Čandhok míří k Lotusu, De la Rosa zůstane u Pirelli

Dva jezdci, kteří loni závodili jen v části sezóny, budou letos pouze testovat. Pedro de la Rosa a Karun Čandhok se na startovní rošt nepodívají.
Čandhok míří k Lotusu, De la Rosa zůstane u Pirelli

De la Rosa závodil loni pro tým Sauber, ale před Grand Prix Singapuru ho nahradil Nick Heidfeld. Španěl zamířil k Pirelli, kde pomáhá s vývojem pneumatik. Sám vyloučil závodění pro HRT, takže mu zbývá jen setrvat u italského pneumatikáře. Pirelli potvrdil, že ho chce.

Karun Čandhok závodil loni pro HRT, ale protože nepřinesl týmu slíbené finanční prostředky, dostal jeho vůz Sakon Jamamoto. Ind moc chtěl letos závodit, aby se postavil na startovní rošt první domácí Grand Prix, ale to se mu nepodaří. Ve Valencii je hostem Lotusu a očekává se, že se stane jeho třetím jezdcem.

Záložního pilota zatím nemá ani Mercedes GP, ale chce ho. Norbert Haug uvedl, že ho tým musí mít pro případ indispozice jednoho ze závodních pilotů. Loni tuto roli plnil v Brackley většinu sezóny Nick Heidfeld. Kdo to bude letos, tým nesdělil, ale popřel, že by jednal s Nicem Hülkenbergem, který už podepsal s Force Indií.

Další článek: Mercedes koupí Brawnův podíl v týmu a stane se výhradním vlastníkem