Čandhok chce po nevydařeném debutu dojet do cíle GP Austrálie

Ind Karun Čandhok se po nevydařeném debutu dívá dopředu a společně s týmem HRT si dává za cíl dokončit Velkou cenu Austrálie.

Karun Čandhok se při svém prvním startu ve formuli 1 příliš nesvezl. Poprvé se v Bahrajnu dostal za volant až při kvalifikaci a nakonec za celý víkend objel okruh Šakir pouze pětkrát. Druhý indický pilot formule 1 po Narajnu Karthikejanovi se musel vyrovnat s chaotickou přípravou týmu HRT, který se nezúčastnil žádného předsezonního testu. Závod pro něj skončil už ve druhém kole, když po nájezdu na nerovnost nezvládl řízení a narazil do bariéry. Podle vyjádření šéfa stáje Colina Kollese už tým jeho vůz opravil.

"Věděl jsem, že můj debut v F1 bude náročný, ale nikdy jsem si nemyslel, že bude až tak těžký," řekl Čandhok pro list Times of India. "Takhle jsem si svůj začátek určitě nepředstavoval, ale bohužel se to stalo." Za nejlepší moment celého víkendu považuje Ind tradiční přehlídku jezdců, při které závodníci společně objeli celý okruh. "Moje matka mě upozornila, že jen čtyřiadvacet lidí na světě bylo součástí této malé skupiny a byla na mě hrdá."

Čandhokovým hlavním cílem je teď dokončit závod v Austrálii. "Opravdu se těším na svůj druhý závodní víkend. V Melbourne jsem nikdy nezávodil, ale učím se velmi rychle. Před sezonou jsem hodně pracoval s týmovým simulátorem, což by mi mělo pomoci při seznamování s tratí," věří a doufá, že tentokrát se mu podaří odjet v pátek co nejvíc kol.

Dokončit závod je cílem celého týmu, který od nevydařené Velké ceny Bahrajnu tvrdě pracuje. "Úspěšně spolupracujeme se společnostmi Bridgestone, Cosworth a Xtrac. Poučili jsme se z našich prvních kol," řekl šéf týmu Kolles. "Naším cílem je plynule se zlepšovat a věřím, že se nám brzy podaří dokončit závod. Jako tým máme velký potenciál i odhodlání."

Také druhý jezdec stáje HRT Bruno Senna chce stavět na tom, čeho tým dosáhl v Bahrajnu. "Dali jsme dohromady dvě auta, teď musíme jako tým pokračovat v práci. Udělám všechno pro to, abych stáji pomohl k dalšímu pokroku a lepším výsledkům," slibuje Brazilec, jehož slavný strýc Ayrton, trojnásobný mistr světa F1 z let 1988, 1990 a 1991, by dnes oslavit padesáté narozeniny.

Další článek: Ve Fioranu proběhl test Ferrari Driver Academy

10:02 | Ferrari pokračuje v testech s vozem SF71H ve Fioranu. Sainze dnes vystřídal Mick Schumacher.
21. dubna | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
21. dubna | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.
21. dubna | V Barceloně začaly testy F3

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen