Čandhok chce po nevydařeném debutu dojet do cíle GP Austrálie

Ind Karun Čandhok se po nevydařeném debutu dívá dopředu a společně s týmem HRT si dává za cíl dokončit Velkou cenu Austrálie.

Karun Čandhok se při svém prvním startu ve formuli 1 příliš nesvezl. Poprvé se v Bahrajnu dostal za volant až při kvalifikaci a nakonec za celý víkend objel okruh Šakir pouze pětkrát. Druhý indický pilot formule 1 po Narajnu Karthikejanovi se musel vyrovnat s chaotickou přípravou týmu HRT, který se nezúčastnil žádného předsezonního testu. Závod pro něj skončil už ve druhém kole, když po nájezdu na nerovnost nezvládl řízení a narazil do bariéry. Podle vyjádření šéfa stáje Colina Kollese už tým jeho vůz opravil.

"Věděl jsem, že můj debut v F1 bude náročný, ale nikdy jsem si nemyslel, že bude až tak těžký," řekl Čandhok pro list Times of India. "Takhle jsem si svůj začátek určitě nepředstavoval, ale bohužel se to stalo." Za nejlepší moment celého víkendu považuje Ind tradiční přehlídku jezdců, při které závodníci společně objeli celý okruh. "Moje matka mě upozornila, že jen čtyřiadvacet lidí na světě bylo součástí této malé skupiny a byla na mě hrdá."

Čandhokovým hlavním cílem je teď dokončit závod v Austrálii. "Opravdu se těším na svůj druhý závodní víkend. V Melbourne jsem nikdy nezávodil, ale učím se velmi rychle. Před sezonou jsem hodně pracoval s týmovým simulátorem, což by mi mělo pomoci při seznamování s tratí," věří a doufá, že tentokrát se mu podaří odjet v pátek co nejvíc kol.

Dokončit závod je cílem celého týmu, který od nevydařené Velké ceny Bahrajnu tvrdě pracuje. "Úspěšně spolupracujeme se společnostmi Bridgestone, Cosworth a Xtrac. Poučili jsme se z našich prvních kol," řekl šéf týmu Kolles. "Naším cílem je plynule se zlepšovat a věřím, že se nám brzy podaří dokončit závod. Jako tým máme velký potenciál i odhodlání."

Také druhý jezdec stáje HRT Bruno Senna chce stavět na tom, čeho tým dosáhl v Bahrajnu. "Dali jsme dohromady dvě auta, teď musíme jako tým pokračovat v práci. Udělám všechno pro to, abych stáji pomohl k dalšímu pokroku a lepším výsledkům," slibuje Brazilec, jehož slavný strýc Ayrton, trojnásobný mistr světa F1 z let 1988, 1990 a 1991, by dnes oslavit padesáté narozeniny.

Diskuze (11) Další článek: Ve Fioranu proběhl test Ferrari Driver Academy
15:41 | V únoru proběhne ve Švédsku Závod šampionů. Tým Finska budou tvořit Valtteri Bottas a Mika Häkkinen.
15:17 | Na zadních křídlech, helmách a overalech jezdců Red Bullu a AlphaTauri se tento víkend objeví logo značky Acura. Je to obchodní značka, kterou používá Honda v USA.
19. října | Podle webu RACER bude Nico Hülkenberg v pondělí na okruhu Barber testovat vůz McLarenu pro IndyCar.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00