Čandhok by rád přestoupil z HRT do Force Indie

Karun Čandhok se domnívá, že Indie potřebuje spojení indického jezdce s indickým týmem. Také kvůli Grand Prix Indie, která se brzy objeví v kalendáři formule 1.

"Velmi rád bych někdy ve své kariéře jezdil pro Force Indii, ať už příští rok nebo jindy, protože si myslím, že jsem svým způsobem ambasador tohoto sportu v naší zemi," uvedl Čandhok, který v současnosti hájí barvy španělské stáje HRT.

"Do formule 1 jsme se z Asie dostali jen dva, Kamuj (Kobajaši) a já. Co se děje ve vztahu k tomuto sportu v této části světa, trochu záleží na nás. A když budete mít indického jezdce v indickém voze v indické Grand Prix, je zřejmé, co to bude znamenat pro prodej vstupenek."

Čandhok tuší, že by majitel Force Indie Vidžaj Mallya mohl slyšet na obchodní argumenty. "Sponzoři v Indii podle mě teď váhají," vysvětloval. "Mají podpořit indického jezdce, kterému se dostává větší podpory od publika a větší publicity v médiích, ale který teď bohužel jezdí vzadu? Nebo mají podpořit tým bez skutečného spojení s Indií, kromě názvu a majitele, ale který jezdí víc vpředu? Kvůli tomu podle mě zůstávají sponzoři stranou a nespojují se ani s jedním z nás."

Vidžaj Mallya v minulosti neustále opakoval, že žádný indický jezdec není připravený na formuli 1 tak, aby mohl získat místo u Force Indie. Čandhok přiznává, že v nižších formulových sérií neměl vždy přesvědčivé výsledky, ale o jeho schopnostech teď dobře vypovídají výkony ve formuli 1.

"Letos je to asi trochu překvapení, protože se Brunovi (Sennovi) dokážu vyrovnat a myslím, že obecně odvádím dobrou práci. To pro něj (Mallyu) znamená určité potvrzení a teď má lepší představu o tom, co dokážu," dodal.

Další článek: Ferrari se udrží v boji o titul až do konce sezóny, věří Alonso

20. září | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
20. září | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.
19. září | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00