Campos zřejmě vynechá všechny předsezónní testy

Španělský tým Campos Meta má finanční problémy a zřejmě se nezúčastní předsezónních testů. Do prvního závodu by ale nastoupit měl.

Hlavní stratég týmu Daniel Eisen řekl pro AP, že účast Camposu v únorových testech je nepravděpodobná. "Bahrajn pro nás bude test, ne první závod," dodal.

"Vývoj vozu velmi pokročil, máme podepsanou smlouvu s jedním jezdcem a naším úmyslem je být v Bahrajnu na první závod. Všichni mají obavy, a je to logické, protože sezóna je dlouhá a my jsme nováčci. Ale jedno po druhém, chceme tam být v co nejlepší formě, hlavně co se týče vozů."

O potížích Camposu se hovoří už dlouho a pomoc by mohl přinést nový investor. Jedním ze zájemců je šéf série A1GP Tony Teixeira. Ten by chtěl při případném vstupu do týmu využít Campos k propagaci A1GP a jako most pro jezdce, aby mohli vstoupit na vrchol motorsportu.

"S Camposem jedná několik skupin a pro nás by to muselo být součástí dohody o A1," řekl. "Všechno to je pro A1. Mojí ambicí je přivést A1 do F1." S Camposem jedná o několika možnostech, mohl by se stát sponzorem nebo spolumajitelem.

Adrian Campos odmítl, že by tým prodal celý a Eisen potvrdil, že tým se zájemci jedná. Chce si tak zajistit finanční prostředky, aby nemusel mít platící jezdce.

"Není tajemstvím, že v současnosti jednáme s investory a sponzory, hlavně v mezinárodním měřítku," uvedl Eisen. "Ale všechno jde podle plánu. Bruno (Senna) nepřinesl peníze, a to je důležité. Vždy jsme chtěli, aby to tak od začátku bylo. Ano, ekonomicky by to (platící jezdec) znamenalo hodně, ale my jsme soustředění na to, abychom byli připravení. Vozy nemůžeme nijak ohrozit."

Jméno týmového kolegy Bruna Senny tým oznámí možná až těsně před první Grand Prix.

Diskuze (17) Další článek: Lopez: Pokud bych se do formule 1 nedostal letos, tak už asi nikdy
15. prosince | Da Costa získal pole position pro první závod formule E, Vandoorne pátý, Massa po červených vlajkách devatenáctý. Závod od 13:00 na Eurosportu.
10. prosince | Zajímavé. Podle webu odkaz míří bývalý šéf Porsche v LMP1 Andreas Seidl do vedení McLarenu.