Campos od Piqueta nabídku měl, ale nezaujala ho

Nelson Piquet mladší oslovil tým Adriana Campose se zájmem pro něj závodit, ale byl odmítnut. Španělé nechtějí mít dva brazilské jezdce a navíc Piquetova nabídka nebyla nejvyšší.

Ve Španělsku se včera v rámci obdoby našeho aprílu objevily zprávy, že Piquet starší majetkově vstoupí do stáje Campos a Piquet mladší dostane závodní sedačku. Jednalo se jen o žert, ale šéf týmu Daniel Audetto pro La Stampa uvedl, že s mladým Brazilcem jednal.

"Ve skutečnosti tým dostal nabídku od Piqueta," řekl. "Adrian Campos jí analyzoval a vyhodnotil. Proti Nelsinhovi nic nemáme, i když byl zapojen do toho skandálu s úmyslnou nehodou."

"Je to dobrý jezdec, rychlý a má zkušenosti. Ale už jsme angažovali Bruna Sennu a nemůžeme mít dva Brazilce. Nabízená 15% investice byla menší, než by přinesli jiní jezdci z Itálie, Ruska, Číny nebo Německa, abych uvedl některé národnosti. Jednání budou pokračovat dokud nebudou doladěné všechny detaily."

Nelson Piquet úmyslně havaroval v GP Singapuru 2008, aby pomohl Fernandu Alonsovi k vítězství. FIA potvrdila, že tak učinil na příkaz vedení týmu Renault a výměnou za svědectví mu poskytla imunitu. Brazilec říká, že se chce do formule 1 vrátit.

Další článek: Bodovací systém se pravděpodobně změní, tvrdí Domenicali

18:05 | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
17:44 | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
17:07 | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.
11:50 | Pirelli bude sponzorem závodu v Imole. Celý název závodu tak bude: Formula 1 Pirelli Gran Premio del Made in Italy e dell’Emilia Romagna