Campos má prvního zájemce o práci - Pantana

Třicetiletý Ital se ještě nevzdává.
Klepněte pro větší obrázekTřicetiletý Ital Giorgio Pantano má novou šanci dostat se do formule 1. Teoreticky by ho mohl zaměstnat Adrian Campos, se kterým se zná z GP2.

„Zatím k tomu nemám co říct. Snad jen to, že máme s Adrianem Camposem dobrý vztah a v GP2 jsme spolu zažili skvělé časy,“ řekl Pantano. Jedním dechem dodal, že formule 1 je pro něj pořád nejvyšší priorita.

„Můj sen je formule 1 nebo IndyCar. Nechci závodit nikde jinde. To raději pouvažuju o změně zaměstnání,“ poznamenal.

Pantano už ve formuli 1 jezdil v roce 2004 za tým Jordan. Následující rok krátce laškoval s IndyCar a nakonec zakotvil na čtyři sezony v GP2. Ročník 2008 vyhrál, ale nabídky z formule 1 se nedočkal.

„Letos nedělám nic jiného, než telefonuju, telefonuju a telefonuju. Sháním sponzory,“ řekl Pantano. Podle některých je na opětovný vstup do formule 1 už moc starý. Pantano to jako nepřekonatelnou překážku nevidí.

„Jenson Button je v mém věku. Závodili jsme spolu v motokárách. Alonso se mnou taky jezdil, je jen o rok nebo o dva mladší. Sébastien Bourdais je myslím o rok starší. Kimi Räikkönen je taky v mém věku. Ještě nejsme moc staří, ale je pravda, že pokud mám vstoupit do formule 1, už je potřeba to udělat rychle. Nemám čas čekat,“ připustil.
Další článek: Půjdu tam, kam půjde McLaren, říká Hamilton

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.