Campos chce angažovat De la Rosu, tomu ale schází podpora

Španělští sponzoři nejsou vstřícní.
Campos Meta má pro sezónu 2010 podepsanou smlouvu zatím jen s Brunem Sennou, druhého jezdce ještě neoznámil. První španělský tým ve formuli 1 chtěl mít alespoň jednoho španělského jezdce, ale situace se komplikuje.

Marc Gené již dříve deklaroval, že je spokojený u Ferrari a nemá důvod odcházet. Pozornost týmu se tedy zaměřila na Pedra de la Rosu z konkurenčního McLarenu, ten by ale nepřinesl potřebné finanční prostředky.

"Chtěl bych Pedra de la Rosu, ale on je Španěl a španělští sponzoři jsou na tom špatně," řekl Adrian Campos. "Jsou tu další možnosti z Ruska a Venezuely, ale vše záleží na sponzorech."

Z Ruska by do týmu mohl přijít Vitalij Petrov, původem z Venezuely je Pastor Maldonado. Oba letos závodili v sérii GP2.

"Všichni se mě ptají na De la Rosu, ale vše záleží na tom, jakou získáme podporu. Situace je ve Španělsku komplikovaná. Také je tu Maldonado a ten ruský kluk," potvrdil prezident týmu José Ramon Carabante.

Maldonada sponzoruje venezuelská národní ropná společnost PDVSA, o ruské sponzory zase nemá nouzi Petrov.

Svým způsobem výjimku dostal Bruno Senna, ten žádné sponzory přivést nemusel, tým spoléhá na to, že je přitáhne slavné jméno.
Další článek: Brawn nabízí Buttonovi zvýšení příjmů prostřednictvím sponzorů

18:20 | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.