Campos chce angažovat De la Rosu, tomu ale schází podpora

Španělští sponzoři nejsou vstřícní.
Campos Meta má pro sezónu 2010 podepsanou smlouvu zatím jen s Brunem Sennou, druhého jezdce ještě neoznámil. První španělský tým ve formuli 1 chtěl mít alespoň jednoho španělského jezdce, ale situace se komplikuje.

Marc Gené již dříve deklaroval, že je spokojený u Ferrari a nemá důvod odcházet. Pozornost týmu se tedy zaměřila na Pedra de la Rosu z konkurenčního McLarenu, ten by ale nepřinesl potřebné finanční prostředky.

"Chtěl bych Pedra de la Rosu, ale on je Španěl a španělští sponzoři jsou na tom špatně," řekl Adrian Campos. "Jsou tu další možnosti z Ruska a Venezuely, ale vše záleží na sponzorech."

Z Ruska by do týmu mohl přijít Vitalij Petrov, původem z Venezuely je Pastor Maldonado. Oba letos závodili v sérii GP2.

"Všichni se mě ptají na De la Rosu, ale vše záleží na tom, jakou získáme podporu. Situace je ve Španělsku komplikovaná. Také je tu Maldonado a ten ruský kluk," potvrdil prezident týmu José Ramon Carabante.

Maldonada sponzoruje venezuelská národní ropná společnost PDVSA, o ruské sponzory zase nemá nouzi Petrov.

Svým způsobem výjimku dostal Bruno Senna, ten žádné sponzory přivést nemusel, tým spoléhá na to, že je přitáhne slavné jméno.
Další článek: Brawn nabízí Buttonovi zvýšení příjmů prostřednictvím sponzorů

20:24 | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.
19:18 | Ještě to není oficiální, ale podle The Times bude Turecko vyřazeno z červeného britského seznamu, což znamená pro britské zaměstnance týmů a F1 mírnější režim po návratu. GP Turecka by se tak na začátku října měla konat.
15. září | Šéf Astonu Martin Otmar Szafnauer odmítl spekulace o neshodách a třenicích se Sebastianem Vettelem jako 100 % nesmysl. Vettel má být brzy potvrzen také pro příští rok.
15. září | Dokument o Schumacherovi je už na Netflixu. Celkem ve 190 zemích a 30 jazycích a to včetně češtiny.