Callum Ilott potvrdil, že příští rok ve F1 určitě závodit nebude

Callum Ilott je stále ve hře o titul ve formuli 2. Bez ohledu na výsledek ale sedačku ve F1 nesežene.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Callum Ilott potvrdil, že příští rok ve F1 určitě závodit nebude  | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Stále existuje pár volných sedaček ve formuli 1, ale spíše jen teoreticky. Z praktického hlediska by měly být už všechny obsazeny. 

Callum Ilott dnes potvrdil, že příští rok ve formuli 1 závodit nebude. V Bahrajnu získal Ilott body za pole position, před Schumacherem dojel i v hlavním závodě, ale ve sprintu mu nevyšel útok právě na Schumachera a kolidoval. Jeho ztráta na Schumachera je před tímto posledním víkendem šampionátu 14 bodů.

„Je čas oznámit, že mi bylo řečeno, že nebudu závodit ve F1 v roce 2021,“ napsal Ilott na sociálních sítích.

„Vím to ale už pár týdnů. Jsem zklamaný, ale budu pracovat ještě tvrději a udělám vše pro to, aby se to stalo v roce 2022. Každopádně je tady šampionát, který chci vyhrát.“

Ilott je členem Jezdecké akademie Ferrari. Očekává se, že Ferrari pošle do Haasu Micka Schumachera. U Alfy Romeo pak zůstává Antonio Giovinazzi.

Na Ilottův příspěvek už reagoval jeho týmový kolega a junior Renaultu Kuan-jü Čou, který napsal, že si Ilot zaslouží místo ve F1.

Ilott se v testech po Abú Dhabí sveze ve voze Alfy Romeo. Kam se vydá příští rok není jasné. Mohl by zůstat ve F2, ale jen za předpokladu, že nezíská titul – v případě zisku titulu nemůže jezdec pokračovat. Je však otázkou, zda by mu další sezóna ve F2 něco přinesla. Spíše ho asi uvidíme v pátečních trénincích formule 1.

Další článek: Opakované záběry nehody v televizi? F1 odmítla kritiku Ricciarda

12:32 | Sainz a Leclerc se příští týden svezou ve voze SF71H z roku 2018. Každý bude jezdit jeden den.
9:12 | Lando Norris dokončil karanténu a z Dubaje se vrátil do Velké Británie.
20. ledna | Loňský vůz Alfy Romeo měl označení C39, letošní bude mít C41, protože C40 je již dávno rozpracovaný vůz pro rok 2022 (původně 2021).
20. ledna | Alfa Romeo dnes potvrdila datum a místo prezentace 22. února ve Varšavě.