Callum Ilott potvrdil, že příští rok ve F1 určitě závodit nebude

Callum Ilott je stále ve hře o titul ve formuli 2. Bez ohledu na výsledek ale sedačku ve F1 nesežene.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Callum Ilott potvrdil, že příští rok ve F1 určitě závodit nebude  | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Stále existuje pár volných sedaček ve formuli 1, ale spíše jen teoreticky. Z praktického hlediska by měly být už všechny obsazeny. 

Callum Ilott dnes potvrdil, že příští rok ve formuli 1 závodit nebude. V Bahrajnu získal Ilott body za pole position, před Schumacherem dojel i v hlavním závodě, ale ve sprintu mu nevyšel útok právě na Schumachera a kolidoval. Jeho ztráta na Schumachera je před tímto posledním víkendem šampionátu 14 bodů.

„Je čas oznámit, že mi bylo řečeno, že nebudu závodit ve F1 v roce 2021,“ napsal Ilott na sociálních sítích.

„Vím to ale už pár týdnů. Jsem zklamaný, ale budu pracovat ještě tvrději a udělám vše pro to, aby se to stalo v roce 2022. Každopádně je tady šampionát, který chci vyhrát.“

Ilott je členem Jezdecké akademie Ferrari. Očekává se, že Ferrari pošle do Haasu Micka Schumachera. U Alfy Romeo pak zůstává Antonio Giovinazzi.

Na Ilottův příspěvek už reagoval jeho týmový kolega a junior Renaultu Kuan-jü Čou, který napsal, že si Ilot zaslouží místo ve F1.

Ilott se v testech po Abú Dhabí sveze ve voze Alfy Romeo. Kam se vydá příští rok není jasné. Mohl by zůstat ve F2, ale jen za předpokladu, že nezíská titul – v případě zisku titulu nemůže jezdec pokračovat. Je však otázkou, zda by mu další sezóna ve F2 něco přinesla. Spíše ho asi uvidíme v pátečních trénincích formule 1.

Další článek: Opakované záběry nehody v televizi? F1 odmítla kritiku Ricciarda

21:46 | Roman Staněk zdraví české fanoušky po prvním pódiu ve formuli 3! Video: Tomáš Enge odkaz
18:00 | Podle Mercedesu bylo Hamiltonovo kontroverzní výjezdové kolo rychlejší než to předchozí.
17:56 | Velká nehoda ve čtyřiadvacetihodinovce ve Spa, která připomenula události ne až tak dávné. Dva jezdci jsou v nemocnici, ale mimo ohrožení života. odkaz
14:05 | Steiner byl příliš velký pesimista. Tým stále pracuje na tom, aby Schumacher mohl do kvalifikace nastoupit. Šasi je ok, mění se převodovka. Tak jako tak ale odstartuje poslední (penalizace za převodovku).

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace Hamilton (1:15.419)
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00