Calderón stále doufá v testování pro Sauber

Kolumbijská pilotka Tatiana Calderón v tomto roce tráví třetí sezónu v řadě v sérii GP3. Zároveň stále doufá v testování s monopostem švýcarského týmu Sauber.
Calderón stále doufá v testování pro Sauber

Pětadvacetiletá testovací pilotka týmu Sauber se na začátku této sezóny vyjádřila v tom smyslu, že by se měla dočkat testování staršího monopostu F1 švýcarské stáje. Toto testování by mělo vyplynout z její nové rozšířené role u týmu z Hinwilu.

„Pravděpodobně vše probereme po závodech ve Spa a v Monze. Snad se na něčem dohodneme a já budu mít více informací,“ řekla Calderón pro motorsport.com.

„Je to, na co jsem trénovala a já udělám vše, co bude v mých silách, abych je dostala pod tlak a poprvé se posadila do monopostu formule 1.“

Rodačka z Bogoty se u Sauberu věnuje především práci na simulátoru, avšak věří, že na reálnou zkušenost s vozem F1 nemůže pilota nic doopravdy připravit.

„Na konci dne už simulátor vypadá jako hra. Nedokážu si představit síly, které působí na jezdcovo tělo, ani rychlosti, kterými dnes vozy projíždějí zatáčky. Doufám, že letos konečně poznám, jaké to opravdu je.“

Během testování před letošní sezónou si Tatiana Calderón nevedla špatně, nicméně první část letošní sezóny v GP3 jí příliš nevyšla. Kolumbijka má po deseti závodech na kontě jediný bod.

„Co se týče bodů, tak sezóna zatím byla spíše zklamáním. Cítím však, že jsem byla konkurenceschopná téměř všude, jenom jsme potřebovali více výkonu v kvalifikacích. V závodech jsem se vždy ve velmi dobrém tempu posouvala vpřed.“

„Doufám, že se nám podaří podchytit naše kvalifikační problémy, abychom měli mnohem lepší druhou polovinu sezóny.“

„Chtěla bych pravidelně dojíždět na bodech a také zabojovat o umístění na pódiu. To je reálný cíl, pokud v doprovodném závodě skončíme v nejlepší osmičce, tak je určitě možné toho dosáhnout.“

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: Force India v právní pasti: Nastoupí pod novým názvem. A nastoupí vůbec?

14:19 | F1 na svém FB a Youtube od 16:00 pustí záznam GP Bahrajnu 2014.
26. března | Masakr slavných závodů. Monako nebude, Le Mans v září a jako poslední byl přeložen závod Indy 500 na 23. srpna.
26. března | McLaren potvrdil, že všichni zaměstnanci, kteří byli v Melbourne v karanténě, se vrátili domů.
23. března | Junior Red Bullu Sergio Sette Camara míří do japonské super formule. U týmu B-MAX Racing with Motopark nahradil Pietra Fittipaldiho. Sezóna by měla začít 17. května.