Calderón stále doufá v testování pro Sauber

Kolumbijská pilotka Tatiana Calderón v tomto roce tráví třetí sezónu v řadě v sérii GP3. Zároveň stále doufá v testování s monopostem švýcarského týmu Sauber.
Calderón stále doufá v testování pro Sauber

Pětadvacetiletá testovací pilotka týmu Sauber se na začátku této sezóny vyjádřila v tom smyslu, že by se měla dočkat testování staršího monopostu F1 švýcarské stáje. Toto testování by mělo vyplynout z její nové rozšířené role u týmu z Hinwilu.

„Pravděpodobně vše probereme po závodech ve Spa a v Monze. Snad se na něčem dohodneme a já budu mít více informací,“ řekla Calderón pro motorsport.com.

„Je to, na co jsem trénovala a já udělám vše, co bude v mých silách, abych je dostala pod tlak a poprvé se posadila do monopostu formule 1.“

Rodačka z Bogoty se u Sauberu věnuje především práci na simulátoru, avšak věří, že na reálnou zkušenost s vozem F1 nemůže pilota nic doopravdy připravit.

„Na konci dne už simulátor vypadá jako hra. Nedokážu si představit síly, které působí na jezdcovo tělo, ani rychlosti, kterými dnes vozy projíždějí zatáčky. Doufám, že letos konečně poznám, jaké to opravdu je.“

Během testování před letošní sezónou si Tatiana Calderón nevedla špatně, nicméně první část letošní sezóny v GP3 jí příliš nevyšla. Kolumbijka má po deseti závodech na kontě jediný bod.

„Co se týče bodů, tak sezóna zatím byla spíše zklamáním. Cítím však, že jsem byla konkurenceschopná téměř všude, jenom jsme potřebovali více výkonu v kvalifikacích. V závodech jsem se vždy ve velmi dobrém tempu posouvala vpřed.“

„Doufám, že se nám podaří podchytit naše kvalifikační problémy, abychom měli mnohem lepší druhou polovinu sezóny.“

„Chtěla bych pravidelně dojíždět na bodech a také zabojovat o umístění na pódiu. To je reálný cíl, pokud v doprovodném závodě skončíme v nejlepší osmičce, tak je určitě možné toho dosáhnout.“

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Diskuze (2) Další článek: Force India v právní pasti: Nastoupí pod novým názvem. A nastoupí vůbec?
10:48 | Da Costa získal pole position pro první závod formule E, Vandoorne pátý, Massa po červených vlajkách devatenáctý. Závod od 13:00 na Eurosportu.
10. prosince | Zajímavé. Podle webu odkaz míří bývalý šéf Porsche v LMP1 Andreas Seidl do vedení McLarenu.
7. prosince | Oprava: Gala FIA zdá se už teď. odkaz
6. prosince | Toto Wolff prozradil, že si při oslavách titulu poranil přední zkřížený vaz.