Caladův debut tým několikrát odsunul, vliv má souboj s McLarenem

James Calado prozradil, že se s Force Indií dohodl na místě třetího pilota už před časem, ale musel dlouho vyčkávat, než přišlo oficiální oznámení.
Caladův debut tým několikrát odsunul, vliv má souboj s McLarenem

Calado pro tým nejdříve testoval v červenci v Silverstonu. "Bylo příjemné dostat příležitost. Bylo tam hodně tlaku a mezi zapůsobením na tým a chybováním je tenká linie," vzpomínal v rozhovoru pro Sky Sports.

"Bylo to nervy drásající, protože jsem vůz formule 1 řídil poprvé. Ale myslím, že jsem nakonec odvedl celkem slušnou práci, a na ně to zapůsobilo. A brzy poté bylo rozhodnuto, že se stanu záložním jezdcem. Vlastně jsem to věděl hodně dlouho. Až teď jsem to mohl říct všem."

Na svoji oficiální nominaci tedy musel čekat dva měsíce, což pro něj nebylo snadné.

"Bylo to dost těžké, protože se datum oznámení neustále rušilo. Takže tu bylo mnoho termínů, kdy mělo dojít k oznámení, ale nakonec si myslím, že Monza je ten správný čas."

"Je to pro mě dobrý začátek, protože formule 1 tady používá velmi nízkou úroveň přítlaku a není daleko od GP2. Takže ten skok nebude tak velký jako třeba v Silverstonu nebo Monaku."

Kromě prvního tréninku v Itálii by měl absolvovat i některé další. "Jedná se o tom, zatím není nic potvrzené. Může se to kdykoliv změnit, protože souboj mezi McLarenem a Force Indií je pro Force Indii dost velká věc, takže se budou řídit podle aktuální pozice. Ale doufám, že budu v Abú Zabí, Brazílii, Koreji - na takových místech. Uvidíme, co řeknou."

Konečným cílem pochopitelně je zisk závodní sedačky. "Je to těžké, myslím, že se musím soustředit jen na letošek, odvést opravdu dobrou práci a pak uvidím, co se bude dít. Ale samozřejmě bych chtěl být závodním jezdcem formule 1, je to moje hlavní ambice a budu tvrdě pracovat, abych se tam dostal."

Další článek: Video: Okruh v Monze z pohledu pneumatik

14:51 | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.