Calado se uchází o místo u Force Indie

Po testu mladých talentů je James Calado přesvědčený, že jeho šance na postup do formule 1 stouply. Chce k Force Indii.
Calado se uchází o místo u Force Indie

Calado udělal v silverstonském testu dojem a přiznal, že se mu ulevilo. "Byl tam velký tlak, mezi zapůsobením na tým a nehodou je tenká hranice, hlavně když je to pro vás jako mladého jezdce poprvé (ve formuli 1)," uvedl pro Sky Sports.

"Ale když jsem odjížděl z okruhu v Silverstonu, věřil jsem si, byl jsem celkem spokojený a pak mi za pár dní tým zavolal a chtěl další informace, možná bude práce v simulátoru a takové věci. Takže si teď buduji vztah s týmem a snad toho spolu uděláme víc."

Konečným cílem Calada samozřejmě je závodní sedačka. K té se ale musí dopracovat postupně, v ideálním případě by mohl už letos nastoupit do volného tréninku. Pracuje na tom se svým manažerem.

"Test s Force Indií byl fantastický. Bylo úžasné usednout do vozu formule 1. Tým si mě vyhodnotil a chce se mi říct, že jsem odvedl fantastickou práci," pokračoval. "Zvykl jsem si rychleji, než jsem očekával, a dokázal jsem poskytnout dobrou zpětnou vazbu."

"Nemůžu skrývat, že jednáme s Force Indií, můj manažer Nicolas Todt s nimi teď diskutuje a snad je pravděpodobné, že k něčemu dojde v blízké budoucnosti."

Diskuze (17) Další článek: Webber: Je smutné, kolik talentů neprojde do F1 kvůli penězům
16. března | Možné strategie pro závod podle Pirelli odkaz
16. března | Haas dostal za nebezpečné vypuštění Magnussena do cesty Pérezovi 5000 euro.

GP Austrálie 2019

Pátek 15. března 2019
1. trénink Hamilton (1:23.599)
2. trénink Hamilton (1:22.600)
Sobota 16. března 2019
3. trénink Hamilton (1:22.292)
Kvalifikace Hamilton (1:20.486)
Neděle 17. března 2019
Závod Bottas