Calado se uchází o místo u Force Indie

Po testu mladých talentů je James Calado přesvědčený, že jeho šance na postup do formule 1 stouply. Chce k Force Indii.
Calado se uchází o místo u Force Indie

Calado udělal v silverstonském testu dojem a přiznal, že se mu ulevilo. "Byl tam velký tlak, mezi zapůsobením na tým a nehodou je tenká hranice, hlavně když je to pro vás jako mladého jezdce poprvé (ve formuli 1)," uvedl pro Sky Sports.

"Ale když jsem odjížděl z okruhu v Silverstonu, věřil jsem si, byl jsem celkem spokojený a pak mi za pár dní tým zavolal a chtěl další informace, možná bude práce v simulátoru a takové věci. Takže si teď buduji vztah s týmem a snad toho spolu uděláme víc."

Konečným cílem Calada samozřejmě je závodní sedačka. K té se ale musí dopracovat postupně, v ideálním případě by mohl už letos nastoupit do volného tréninku. Pracuje na tom se svým manažerem.

"Test s Force Indií byl fantastický. Bylo úžasné usednout do vozu formule 1. Tým si mě vyhodnotil a chce se mi říct, že jsem odvedl fantastickou práci," pokračoval. "Zvykl jsem si rychleji, než jsem očekával, a dokázal jsem poskytnout dobrou zpětnou vazbu."

"Nemůžu skrývat, že jednáme s Force Indií, můj manažer Nicolas Todt s nimi teď diskutuje a snad je pravděpodobné, že k něčemu dojde v blízké budoucnosti."

Další článek: Webber: Je smutné, kolik talentů neprojde do F1 kvůli penězům

14:51 | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.