Calado se uchází o místo u Force Indie

Po testu mladých talentů je James Calado přesvědčený, že jeho šance na postup do formule 1 stouply. Chce k Force Indii.
Calado se uchází o místo u Force Indie

Calado udělal v silverstonském testu dojem a přiznal, že se mu ulevilo. "Byl tam velký tlak, mezi zapůsobením na tým a nehodou je tenká hranice, hlavně když je to pro vás jako mladého jezdce poprvé (ve formuli 1)," uvedl pro Sky Sports.

"Ale když jsem odjížděl z okruhu v Silverstonu, věřil jsem si, byl jsem celkem spokojený a pak mi za pár dní tým zavolal a chtěl další informace, možná bude práce v simulátoru a takové věci. Takže si teď buduji vztah s týmem a snad toho spolu uděláme víc."

Konečným cílem Calada samozřejmě je závodní sedačka. K té se ale musí dopracovat postupně, v ideálním případě by mohl už letos nastoupit do volného tréninku. Pracuje na tom se svým manažerem.

"Test s Force Indií byl fantastický. Bylo úžasné usednout do vozu formule 1. Tým si mě vyhodnotil a chce se mi říct, že jsem odvedl fantastickou práci," pokračoval. "Zvykl jsem si rychleji, než jsem očekával, a dokázal jsem poskytnout dobrou zpětnou vazbu."

"Nemůžu skrývat, že jednáme s Force Indií, můj manažer Nicolas Todt s nimi teď diskutuje a snad je pravděpodobné, že k něčemu dojde v blízké budoucnosti."

Další článek: Webber: Je smutné, kolik talentů neprojde do F1 kvůli penězům

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10