Cadillac se chystá do Le Mans! Nový prototyp nasadí i do WEC

Bylo to nejhůře udržované tajemství amerického motorsportu. Cadillac potvrdil, že bude v IMSA pokračovat i po přechodu na prototypy LMDh. Zámořská značka však nasadí nový vůz i do Le Mans a WEC.
Foto: Cadillac
Cadillac se chystá do Le Mans! Nový prototyp nasadí i do WEC | Foto: Cadillac

Je to pátá značka, která potvrdila stavbu prototypu LMDh. Nová pravidla nahradí v USA současné prototypy DPi v roce 2023. Cadillac, BMW, Audi, Porsche a Acura však dostanou možnost nasadit své nové vozy i do vytrvalostního mistrovství světa FIA WEC a tím páde i do čtyřiadvacetihodinovky v Le Mans.

I Cadillac této možnosti využije a k vidění tak budou souboje amerického prototypu LMDh proti hypervozům ve WEC.

Exodus z formule E! Odchází BMW i Audi, které plánuje návrat do Le Mans

Exodus z formule E! Odchází BMW i Audi, které plánuje návrat do Le Mans

Zámořská automobilka se v Le Mans v roce 2023 objeví poprvé od sezony 2002, kdy byl završen její tehdejší tovární program s prototypem LMP 2 Northstar LMP 02. Pro nový vůz bude v GM vyvinuta hybridní pohonná jednotka.

„Jsme nadšení z toho, že od roku 2023 budeme soutěžit na nejvyšší úrovni světového motorsportu s vozem třídy LMDh,“ uvedl viceprezident značky Rory Harvey.

„Stejně jako celý motorsport prochází i Cadillac transformací směrem k alternativním pohonům budoucnosti. Hybridní podstata pravidel LMDh nám pomůže přemostit se k plně elektrické budoucnosti.“

Nechtěli jsme zadní křídlo. Peugeot se vrací do Le Mans s novým hypervozem

Nechtěli jsme zadní křídlo. Peugeot se vrací do Le Mans s novým hypervozem

O tovární program vozů Cadillac LMDh se budou starat dva týmy, které již v současnosti v zámořském seriálu IMSA WeatherTech SportsCar Championship závodí s nynějšími prototypy Cadillac DPi. Konkrétně se jedná o Action Express Racing a Chip Ganassi Racing.

Cadillac opět využije šasi od italské společnosti Dallara, která poskytla základ i současným vozům DPi. Ty úspěšně závodí od roku 2017, kdy při svém debutu obsadily první dvě místa v tradičním lednovém podniku Rolex 24 at Daytona.

Další článek: Není to Jeho královská Výsost. Chodí na záchod jako my, říká Ralf Schumacher o „nedotknutelnosti“ Hamiltona

19:01 | Ferrari potvrdilo, že Charles Leclerc dostane v Soči novou pohonnou jednotku. Čeká ho tak start z konce pole. Kdy novou a vylepšenou pohonnou jednotku nasadí Sainz se rozhodne později.
20. září | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
20. září | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00