Bývalý technický šéf Renaultu má namířeno k Andrettimu

Podle informací Autosportu měl americký tým Andretti, který se chystá do F1, podepsat bývalého technického šéfa Renaultu Nicka Chestera.
Foto: Getty Images / Dan Mullan
Bývalý technický šéf Renaultu má namířeno k Andrettimu | Foto: Getty Images / Dan Mullan

Tým Andretti, jenž dlouhodobě usiluje o vstup do královny motorsportu, získal podle informací britského Autosportu novou posilu pro svůj F1 projekt.

Řady amerického týmu měl posílit uznávaný 53letý inženýr Nick Chester, který má v nejvyšších patrech motorsportu dlouhou pracovní historii.

Ve formuli 1 na různých pozicích pracoval již od poloviny 90. let, kdy nejprve působil v týmech Simtek a Arrows.

V roce 2000 se přesunul do Benettonu a v sídle týmu, který se několikrát přejmenoval, v britském Enstone, následně strávil takřka 20 let. Během té doby se podílel na titulech Renaultu v letech 2005 a 2006. V roce 2012 se Chester stal technickým ředitelem tehdejší stáje Lotus a tuto pozici zastával i po pozdějším znovupřevzetí týmu automobilkou Renault.

V posledních letech Brit pracoval ve formuli E pro týmy Mercedes a McLaren.

Pokud se zprávy o příchodu Chestera potvrdí, bude se jednat o jedno z prvních velkých jmen, které tým Andretti pro svůj plánovaný projekt ve formuli 1 získá.

Před případným vstupem do F1 však musí Andretti překonat ještě několik překážek. Mimo jiné jde i o odpor řady současných týmů na rozšíření startovního pole.

Další článek: Ani po Bahrajnu nevíme, jaká je naše skutečná rychlost, přiznal týmový šéf Alpine

Témata článku: ,