Bývalý šéf Scuderie Marco Mattiacci jde do souboje s Muskem

Marco Mattiacci nahradil Domenicaliho, přivedl Vettela, ale ve funkci šéfa Scuderie pobyl jen 8 měsíců. Pak odešel po mnoha letech z Ferrari úplně. Nyní má novou práci.
Bývalý šéf Scuderie Marco Mattiacci jde do souboje s Muskem

Značku, propagaci, komunikaci, distribuci... to vše bude mít Mattiacci na starost ve vedení firmy Faraday Future.

O poměrně tajemné firmě se ví, že buduje v Nevadě obří továrnu za miliardu dolarů a má být konkurencí pro Teslu Elona Muska v oblasti výroby elektrických aut.

Už letos v lednu představila firma koncept elektrického závodního vozu FFZERO1, ale také platformu, která má umožnit výrobu elektromobilů s různými rozvory a karoseriemi. Centrálně umístěnou kazetu akumulátorů lze různě zkracovat a prodlužovat přidáním nebo odebráním článků.

Foto: Getty Images / Clive Rose

Další článek: Jezdci Sauberu už kolizi z Monaka neřeší

18:05 | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
17:44 | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
17:07 | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.
11:50 | Pirelli bude sponzorem závodu v Imole. Celý název závodu tak bude: Formula 1 Pirelli Gran Premio del Made in Italy e dell’Emilia Romagna