Bývalý ředitel závodů F1 Masi se vrátil do padoku. Hamilton s ním mluvit nechce | Foto: Getty Images / Clive Mason

Foto: Getty Images / Clive Mason

Bývalý ředitel závodů F1 Masi se vrátil do padoku. Hamilton s ním mluvit nechce

Bývalý šéf závodů F1 Michael Masi se v Melbourne poprvé od GP Abú Zabí 2021 objevil v padoku velké ceny.

Australan Michael Masi byl ředitelem závodů F1 po dobu tří let. Ve funkci byl konkrétně od začátku sezony 2019, kdy nahradil zesnulého Charlieho Whitinga, až do finále ročníku 2021 v Abú Zabí, které po kontroverzním průběhu ovládl Max Verstappen a na úrok Lewise Hamiltona získal titul.

Masi byl po zmíněné velké ceně kritizován, a to především za rozhodnutí, kdy při nedodržení předepsaných procedur nechal závod na konci předposledního kola restartovat. To nakonec pomohlo Verstappenovi k tomu, aby v samotném závěru předjel Hamiltona a stal se mistrem světa. 

Od inkriminované VC Abú Zabí 2021 se Masi, který nyní pracuje jako předseda komise šampionátu Supercars, v dějišti závodů F1 až dosud neobjevil. To však už neplatí, když se Australan objevil v padoku probíhající velké ceny v Melbourne.

Hamilton se chce soustředit na budoucnost

V souvislosti s přítomností Masiho v padoku se novináři zeptali Lewise Hamiltona, jenž na rozhodnutí bývalého ředitele z VC Abú Zabí 2021 doplatil, zda má britský závodník zájem si s Australanem pohovořit. Jeho odpověď příliš nepřekvapila:

„Zájem nemám. Soustředím se jen na moji budoucnost a na to, abychom se vrátili zpět na nejvyšší příčku. Nemám k tomu co dodat,“ citoval Hamiltona web PlanetF1.com.

Doporučujeme

Články odjinud