Bývalý pilot F1 Verstappen se brání obvinění z pokusu o vraždu

Účastník 106 velkých cen F1 a netradičně oblíbený holandský pilot Jos Verstappen má opět problémy se zákonem. Tentokrát je to vážnější: čelí totiž obvinění z pokusu o vraždu.
Bývalý pilot F1 Verstappen se brání obvinění z pokusu o vraždu

Formální obvinění bylo vzneseno včera (v pátek). Žalobce na základě výpovědí Verstappenovy ex-přítelkyně (24) tvrdí, že se na ni dnes devětatřicetiletý Holanďan pokusil najet autem.

K incidentu mělo podhle hlášení policie dojít v noci z úterý na středu ve 3:30 ve městě Roermond nedaleko německých hranic. Verstappen se na policii sám přihlásil poté, co ona sama nemohla na základě hlášení podezřelého najít. Podle všeho byla jeho bývalá přítelkyně zraněna lehce.

Verstappen je nyní ve vazbě. Prostřednictvím svého právníka Marcela Heuvelmanse ale jakékoli své provinění odmítá.

Jos Verstapen závodil mimo jiné v roce 1994 za tým Benetton po boku Michaela Schumachera. Jakoby ale byla sedačka se startovním číslem 6 prokletá: v sezoně se totiž na ní střídal s Jyrkim Järvilehtem (JJ Lehto), který byl minulý měsíc uznán vinným ze způsobení nehody, při níž zahynul jeho přítel. Ve finském vězení si JJ Lehto posedí 2 roky a 4 měsíce. [Více zde.]

Jos Verstappen byl ženatý s někdejší motokárovou závodnicí Sophie Kumpenovou, se kterou má dvě děti: Maxe a Victorii. Pár byl rozveden v roce 2008 po obviněních z domácího násilí, která ale nebyla prokázána. Co však prokázáno bylo, je vyhrožování a dostal tříměsíční podmínku.

Z násilí byl uznán vinným v roce 2000 kvůli incidentu při motokárových závodech o dva roky dříve. Soupeř byl po inzultaci diagnostikován s frakturou lebky. Zejména díky mimosoudnímu vyrovnání dostal Verstappen pětiletou podmínku. 

Z útoku proti své bývalé přítelkyni byl médii obviněn již v listopadu loňského roku. 

Jos Verstappen závodil pro týmy Benetton, Simtek, Footwork, Tyrrell, Stewart, Arrows a Minardi. Jeho nejlepším umístěním byla dvě třetí místa z Maďarska a Belgie roku 1994.

Další článek: Buemi stále doufá, že by u Red Bullu mohl nahradit Webbera

19. listopadu | Alfa Romeo nasadí do testů po sezóně Illota. Ferrari Fuoca a Shwartzmana.
18. listopadu | Roman Staněk je aktivní na Instagramu (odkaz) a nově také na Youtube: odkaz
17. listopadu | Williams nasadí do testu po Abú Dhabí Nissanyho a Aitkena. Nissany se také zúčastní prvního tréninku na GP Abú Dhabí.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10