Bývalý mistr světa F1 Button pojede letos 24h Le Mans

Mistr světa formule 1 z roku 2009 Jenson Button se zúčastní letošního ročníku vytrvalostního závodu 24 hodin Le Mans s týmem z NASCAR.
Foto: Getty Images / James Gilbert
Bývalý mistr světa F1 Button pojede letos 24h Le Mans | Foto: Getty Images / James Gilbert

Organizátor ACO vyhrazuje ve startovní listině slavného vytrvalostního závodu pod názvem Garage 56 jedno místo pro vůz „technologie zítřka“.

Za společným projektem pro letošní ročník stojí americký šampionát NASCAR, úspěšný tým Hendrick Motorsports, Chevrolet, IMSA a Goodyear, kteří budou závodit s upraveným vozem Chevrolet Camaro ZL1 Next Gen.

Button se bude v posádce střídat se sedminásobným šampionem NASCAR Jimmim Johnsonem a Mikem Rockenfellerem, který s továrním Audi R15 TDI plus vyhrál Le Mans v roce 2010.

„Jako celoživotní fanoušek závodů jsem vždy snil o závodění s určitými auty, s a proti určitým závodníkům a závodění na určitých akcích,“ řekl Button.

„V červnu se několik těchto snů stane skutečností na jednom závodě, kdy dostanu NASCAR po boku mých kamarádů Jimmieho a Rockyho na světovou scénu pro 100. výročí nejprestižnějšího závodu na světě.

„Opravdu se těším, že budu tuto cestu sdílet s NASCAR, Hendrick Motorsports, Chevroletem a Goodyerem a současnými a budoucími fanoušky NASCAR z celého světa.“

Button se v Le Mans představil už v roce 2018, kdy jel s týmem SMP Racing v kategorii LMP1, závod ale jeho posádka nedokončila.

Další článek: Vasseur se radí s Binottem a Todtem. Nárůstu výkonu o 30 koní se vysmál

Témata článku: ,