Bývalý jezdec F1 Wilson se po zranění vrací za volant, pojede Daytonu

Justin Wilson se zotavil po srpnové zlomenině obratle a v pátek se objevil v prvních trénincích na závod 24 hodin Daytony, kde od roku 2006 ani jednou nechyběl.
Bývalý jezdec F1 Wilson se po zranění vrací za volant, pojede Daytonu

Bývalý pilot formule 1 Justin Wilson se v pátek objevil za volantem závodního vozu poprvé od loňského zranění. Zúčastnil se úvodních tréninků na prestižní čtyřiadvacetihodinovku v Daytoně.

Angličan pojede na konci ledna ve voze Riley-Ford týmu Michael Shank Racing společně s AJ Allmendingerem, Ozzem Negrim a Johnem Pewem. Wilson i jezdec NASCAR Allmendinger se Daytony v barvách tohoto týmu účastní pravidelně a roku 2006 dokonce dojeli druzí. Negri a Pew jsou stálými jezdci seriálu Grand-Am, do kterého se vytrvalostní závod započítává.

Wilson se už zotavil ze zlomeniny obratle, kterou si přivodil v srpnu v Lexingtonu. "Je skvělé být zpátky. Mike odvádí se svým týmem vždy skvělou práci. S Johnem, Ozzem a AJem tvoříme dobrou skupinu. Myslím, že máme slušnou šanci vyhrát," věří účastník šestnácti velkých cen formule 1. Jejich vůz skončil v prvních trénincích na desátém místě.

Vítěz formule 3000 z roku 2001 Wilson jezdil formuli 1 v roce 2003. Sezonu zahájil u Minardi, ale přešel k Jaguru, se kterým dojel osmý ve Velké ceně USA. V dalších letech jezdil Champ Car, kde se v závěrečných sezonách tohoto šampionátu pohyboval mezi elitou. Od roku 2008 závodí v IndyCar, kde se v konečné klasifikaci pohybuje na hranici první a druhé desítky.

Daytona pravidelně láká i jiné bývalé piloty F1. Objevují se zde například Juan Pablo Montoya či Max Papis. Loni se zúčastnili i veteráni Martin Brundle a Mark Blundell.

Další článek: Alguersuari do HRT nechce, raději by byl třetím jezdcem v elitním týmu

14:06 | Sebastian Vettel dává do aukce "duhovou" helmu, kterou měl v Turecku. Dražba začne na jeho webu po závodě. Má jít o jedinou Vettelovu helmu z doby u Ferrari, která se dostane do soukromých rukou.
10:01 | Před 45 lety zemřel společně s pěti dalšími členy svého týmu při letecké nehodě Graham Hill. Vraceli se z testu na okruhu Paula Ricarda. Hill byl prvním a je stále jediným držitelem trojité koruny.
17:30 | McLaren potvrdil, že Sainze vyřadil problém se zadními brzdami.
28. listopadu | Alex Albon po včerejší nehodě mění šasi.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink Verstappen (1:28.355)
Kvalifikace Hamilton (1:27.264)
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10