Bývalý jezdec F1 Wilson se po zranění vrací za volant, pojede Daytonu

Justin Wilson se zotavil po srpnové zlomenině obratle a v pátek se objevil v prvních trénincích na závod 24 hodin Daytony, kde od roku 2006 ani jednou nechyběl.
Bývalý jezdec F1 Wilson se po zranění vrací za volant, pojede Daytonu

Bývalý pilot formule 1 Justin Wilson se v pátek objevil za volantem závodního vozu poprvé od loňského zranění. Zúčastnil se úvodních tréninků na prestižní čtyřiadvacetihodinovku v Daytoně.

Angličan pojede na konci ledna ve voze Riley-Ford týmu Michael Shank Racing společně s AJ Allmendingerem, Ozzem Negrim a Johnem Pewem. Wilson i jezdec NASCAR Allmendinger se Daytony v barvách tohoto týmu účastní pravidelně a roku 2006 dokonce dojeli druzí. Negri a Pew jsou stálými jezdci seriálu Grand-Am, do kterého se vytrvalostní závod započítává.

Wilson se už zotavil ze zlomeniny obratle, kterou si přivodil v srpnu v Lexingtonu. "Je skvělé být zpátky. Mike odvádí se svým týmem vždy skvělou práci. S Johnem, Ozzem a AJem tvoříme dobrou skupinu. Myslím, že máme slušnou šanci vyhrát," věří účastník šestnácti velkých cen formule 1. Jejich vůz skončil v prvních trénincích na desátém místě.

Vítěz formule 3000 z roku 2001 Wilson jezdil formuli 1 v roce 2003. Sezonu zahájil u Minardi, ale přešel k Jaguru, se kterým dojel osmý ve Velké ceně USA. V dalších letech jezdil Champ Car, kde se v závěrečných sezonách tohoto šampionátu pohyboval mezi elitou. Od roku 2008 závodí v IndyCar, kde se v konečné klasifikaci pohybuje na hranici první a druhé desítky.

Daytona pravidelně láká i jiné bývalé piloty F1. Objevují se zde například Juan Pablo Montoya či Max Papis. Loni se zúčastnili i veteráni Martin Brundle a Mark Blundell.

Další článek: Alguersuari do HRT nechce, raději by byl třetím jezdcem v elitním týmu

11:46 | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
11:19 | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.
9:24 | V Barceloně začaly testy F3
20. dubna | Hamilton dokončil testy 18palcových pneumatik. Odjel 130 kol. Zítra testy v Imole pokračují.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen