Bývalí jezdci F1 Brundle a Coulthard se stanou plnohodnotnými televizními komentátory

Bývalí závodníci formule 1 Martin Brundle a David Coulthard zůstanou u oblíbeného sportu i nadále. Britská televize BBC, která divákům v zemi závody přenáší, se totiž rozhodla povýšit je do role hlavních komentátorů.
Bývalí jezdci F1 Brundle a Coulthard se stanou plnohodnotnými televizními komentátory

V zemi je výběr realizačního týmu, jehož součástí jsou také reportéři ze startovního roštu, z boxové uličky a z padoku, sledován s velkým zájmem. Televize BBC totiž za pětiletá práva na formuli 1 dala kolem 200 milionů liber, což je téměř šest miliard korun.

V letošním roce zastával úlohu hlavního komentátora Jonathan Legard. Televize s ním pro příští rok smlouvu neprodloužila. Martin Brundle, který by podle všeho měl v úloze hlavního komentátora Legarda vystřídat, začínal už se slavným Murrayem Walkerem. Bývalý pilot formule 1 týmů Tyrell, Williams, Benetton nebo McLaren ale doposud fungoval jako odborný spolukomentátor. Nyní jej čeká nová výzva, a tuto volbu vnímá britská veřejnost jako určité, byť statečné riziko.

Podle některých zákulisních informací si Brundle s Legardem dvakrát nesedli. Změny v týmu by tak přinesly další důležitý krok v televizní kariéře Davida Coultharda, který pro BBC funguje jako reportér v padoku. Přesune se do komentátorské kabiny, ačkoli nemá coby komentátor žádné zkušenosti. Martin Brundle dělal Coulthardovi po dobu jeho působení v F1 manažera.

Leggard je naopak profesionálním komentátorem. Po jeho odchodu nebude v týmu BBC nikdo takový a komentátorské povinnosti převezmou lidé, kteří doposud poskytovali spíše pouze analytické komentáře a odborné postřehy.

Zatímco v Británii se vedou velké debaty o realizačním týmu přenosů F1, v České republice se žádné změny nečekají.

Další článek: Nélson Piquet si našel celosezonní angažmá. Bude závodit s pick-upy