Bývalí jezdci F1 Brundle a Coulthard se stanou plnohodnotnými televizními komentátory

Bývalí závodníci formule 1 Martin Brundle a David Coulthard zůstanou u oblíbeného sportu i nadále. Britská televize BBC, která divákům v zemi závody přenáší, se totiž rozhodla povýšit je do role hlavních komentátorů.
Bývalí jezdci F1 Brundle a Coulthard se stanou plnohodnotnými televizními komentátory

V zemi je výběr realizačního týmu, jehož součástí jsou také reportéři ze startovního roštu, z boxové uličky a z padoku, sledován s velkým zájmem. Televize BBC totiž za pětiletá práva na formuli 1 dala kolem 200 milionů liber, což je téměř šest miliard korun.

V letošním roce zastával úlohu hlavního komentátora Jonathan Legard. Televize s ním pro příští rok smlouvu neprodloužila. Martin Brundle, který by podle všeho měl v úloze hlavního komentátora Legarda vystřídat, začínal už se slavným Murrayem Walkerem. Bývalý pilot formule 1 týmů Tyrell, Williams, Benetton nebo McLaren ale doposud fungoval jako odborný spolukomentátor. Nyní jej čeká nová výzva, a tuto volbu vnímá britská veřejnost jako určité, byť statečné riziko.

Podle některých zákulisních informací si Brundle s Legardem dvakrát nesedli. Změny v týmu by tak přinesly další důležitý krok v televizní kariéře Davida Coultharda, který pro BBC funguje jako reportér v padoku. Přesune se do komentátorské kabiny, ačkoli nemá coby komentátor žádné zkušenosti. Martin Brundle dělal Coulthardovi po dobu jeho působení v F1 manažera.

Leggard je naopak profesionálním komentátorem. Po jeho odchodu nebude v týmu BBC nikdo takový a komentátorské povinnosti převezmou lidé, kteří doposud poskytovali spíše pouze analytické komentáře a odborné postřehy.

Zatímco v Británii se vedou velké debaty o realizačním týmu přenosů F1, v České republice se žádné změny nečekají.

Diskuze (80) Další článek: Nélson Piquet si našel celosezonní angažmá. Bude závodit s pick-upy
19:59 | Verstappen má pro závod 5 sad čerstvých hyperměkkých pneumatik. Tolik jich ale asi potřebovat nebude. odkaz
17:24 | Laudy se zeptali, jak by řešil Verstappena: Vyměnil Za koho? Jeho mozek!
13:41 | Ferrari si nakonec nechá nové zadní zavěšení. Ve čtvrtek po problémech v Barceloně zkoušelo zpět staré zavěšení. To… odkaz
25. května | Antonio Fuoco ze stáje Charouz Racing System skončil v závodě F2 na 8. místě, což znamená pole position pro zítřejš… odkaz
25. května | Dnes v Monaku závodí závodí junioři a Porsche. Z jednoho Porsche uniklo na vjezdu do boxů opravdu hodně velké množství oleje.

GP Monaka 2018

Čtvrtek 24. května 2018
1. trénink Ricciardo (1:12.126)
2. trénink Ricciardo (1:11.841)
Sobota 26. května 2018
3. trénink Ricciardo (1:11.786)
Kvalifikace Ricciardo (1:10.810)
Neděle 27. května 2018
Závod 15.10