Bývalí jezdci F1 Brundle a Coulthard se stanou plnohodnotnými televizními komentátory

Bývalí závodníci formule 1 Martin Brundle a David Coulthard zůstanou u oblíbeného sportu i nadále. Britská televize BBC, která divákům v zemi závody přenáší, se totiž rozhodla povýšit je do role hlavních komentátorů.
Bývalí jezdci F1 Brundle a Coulthard se stanou plnohodnotnými televizními komentátory

V zemi je výběr realizačního týmu, jehož součástí jsou také reportéři ze startovního roštu, z boxové uličky a z padoku, sledován s velkým zájmem. Televize BBC totiž za pětiletá práva na formuli 1 dala kolem 200 milionů liber, což je téměř šest miliard korun.

V letošním roce zastával úlohu hlavního komentátora Jonathan Legard. Televize s ním pro příští rok smlouvu neprodloužila. Martin Brundle, který by podle všeho měl v úloze hlavního komentátora Legarda vystřídat, začínal už se slavným Murrayem Walkerem. Bývalý pilot formule 1 týmů Tyrell, Williams, Benetton nebo McLaren ale doposud fungoval jako odborný spolukomentátor. Nyní jej čeká nová výzva, a tuto volbu vnímá britská veřejnost jako určité, byť statečné riziko.

Podle některých zákulisních informací si Brundle s Legardem dvakrát nesedli. Změny v týmu by tak přinesly další důležitý krok v televizní kariéře Davida Coultharda, který pro BBC funguje jako reportér v padoku. Přesune se do komentátorské kabiny, ačkoli nemá coby komentátor žádné zkušenosti. Martin Brundle dělal Coulthardovi po dobu jeho působení v F1 manažera.

Leggard je naopak profesionálním komentátorem. Po jeho odchodu nebude v týmu BBC nikdo takový a komentátorské povinnosti převezmou lidé, kteří doposud poskytovali spíše pouze analytické komentáře a odborné postřehy.

Zatímco v Británii se vedou velké debaty o realizačním týmu přenosů F1, v České republice se žádné změny nečekají.

Diskuze (80) Další článek: Nélson Piquet si našel celosezonní angažmá. Bude závodit s pick-upy
13:52 | Latifi se sveze s vozem Force Indie v prvních trénincích v Austinu, Mexiku a Brazílii.
11:45 | Heineken se stane partnerem formule E
14. října | Závod WEC ve Fudži vyhrála Toyota 7 před Toyotou 8 (Alonso). Bylo to první vítězství tohoto vozu v letošní sezóně.
12. října | Kvalifikace na první závod F3: Pole position získal Kuan Jü Čou. Armostrong 6., Schumacher 7., Ticktum 9.

GP USA 2018

Pátek 19. října 2018
1. trénink 17.00–18.30
2. trénink 21.00–22.30
Sobota 20. října 2018
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 21. října 2018
Závod 20.10