Bývalá Honda balí do Austrálie, pravděpodobně pojede

Tým má sponzory z Brazílie, o motorech jedná s Mercedesem.
Bývalý tým Hondy už je prý jen krůček od záchrany své existence ve formuli 1. Vedení stáje podle britských médií sehnalo několik sponzorů a do jednání o záchraně se aktivně zapojil i Bernie Ecclestone.

Bývalá Honda F1 má podle britského Guardianu v současné době dost peněz na to, aby se mohla zúčastnit prvních čtyř závodů sezony. Její zaměstnanci už se chystají na závod v Austrálii.

Motory bude brát od Mercedesu, partnera McLarenu. Během příštích deseti dní však musí doložit, že je schopná zaplatit 8 milionů eur za motory na celou sezonu.

„V zájmu sportu a ve jménu solidarity uvnitř FOTA jsme nabídli tolik pomoci, kolik můžeme,“ řekl výkonný ředitel McLarenu Martin Whitmarsh.

Tým Hondy údajně sehnal 18 milionů liber od brazilských sponzorů Petrobras a Embratel. Vedle Jensona Buttona má tedy jezdit Brazilec Bruno Senna. Dalších 35 milionů liber získala stáj jako podíl z komerčních práv na formuli 1 a také na odstupném od samotné automobilky Honda.

V záchraně týmu z Brackley se blíže neupřesněným způsobem angažuje i Bernie Ecclestone. „Mluvili jsme s nimi. Ať se stane cokoliv, byli bychom rádi, kdyby [Honda F1] zůstala,“ řekl Timesům. „Raději bych to nekomentoval, ale uděláme cokoliv, co bude třeba, abychom se o to pokusili,“ dodal.

Timesy píší, že Ecclestonovi brání ve větším zásahu pravidla Evropské unie. Na záchraně stáje se Ecclestone jako držitel komerčních práv k formuli 1 nemůže podílet třeba tím, že by si kousek týmu koupil. „Evropská komise může říct, že jako držitelé komerčních práv [k formuli 1] se nemůžeme stát její součástí. Ale je tu možnost půjčky nebo něčeho podobného,“ poznamenal Ecclestone.
Další článek: V Jerezu na závěr nejrychlejší Bourdais, druhý znovu Hamilton

17:13 | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
13:04 | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.
23. září | Podle AMuS by měl mít nové díly v Soči jen jeden z jezdců Racing Pointu – Lance Stroll.
23. září | Lewis Hamilton se dostal mezi 100 nejvlivnějších lidí dle časopisu Time. odkaz

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10