Být u Red Bullu či Mercedesu, měl bych radost, říká Brundle ke změně šéfa Ferrari | Foto: Getty Images / Charles Coates

Foto: Getty Images / Charles Coates

Být u Red Bullu či Mercedesu, měl bych radost, říká Brundle ke změně šéfa Ferrari

Expilot F1 a současný TV komentátor Martin Brundle si myslí, že Ferrari neudělalo dobře, když se rozhodlo nahradit dosavadního týmového šéfa Binotta a nahradit jej Vasseurem.

Až Frédéric Vasseur zasedne v lednu do své nové pracovny v Maranellu, bude v pořadí již šestým týmovým principálem Ferrari od roku 2008.

To je velký rozdíl oproti nejúspěšnějším stájím uplynulé dekády. Zatímco Christian Horner vede Red Bull již od sezony 2005, Toto Wolff z Mercedesu brzy oslaví desáté výročí ve své funkci.

Kontinuita je přitom podle insiderů z F1 při šéfování klíčová. Před několika dny se v tomto smyslu vyjádřil mistr světa z rok 2016 Nico Rosberg a nyní podobný pohled sdílí i další bývalý jezdec F1 Martin Brundle.

„Úplně nerozumím tomu, proč se Ferrari rozhodlo být nyní měsíc bez šéfa. Myslím, že měli dát Binottovi více času,“ řekl Brundle v rozhovoru pro Sky Sport.

„Kdybych byl teď v Mercedesu nebo v Red Bullu, usmíval bych se, protože kontinuita je vším. Tím, jak se sezony formule 1 prodlužují a jsou intenzivnější, je třeba být u personálních změn obezřetnější,“ myslí si bývalý jezdec Williamsu či McLarenu, který nyní působí jako TV komentátor a expert.

„Mercedes má dlouhou  kontinuitu, stejně jako Red Bull, pokud jde o klíčové pracovníky. Fred Vasseur musí nastoupit, najít si svou cestu, usadit se a vše pochopit, což je velký úkol.“

Doporučujeme

Články odjinud