Být příští rok na čele středu pole pro Sauber není nereálné, říká Ericsson

Díky zlepšení, kterého tým Sauber v letošní sezóně formule 1 dosáhl, může příští rok podle jeho jezdce Marcuse Ericssona bojovat o pozici nejlepšího týmu ze středu pole.
Být příští rok na čele středu pole pro Sauber není nereálné, říká Ericsson

Zatímco v minulých sezónách patřily Sauberu poslední příčky, letos i díky podpoře od Alfy Romeo a letošním pohonným jednotkám Ferrari švýcarský tým pravidelně bojuje o body.

Po loňském desátém místě v Poháru konstruktérů, což bylo pro tým nejhorší celkové umístění v historii, letos Sauberu po polovině sezóny patří s 18 body devátá pozice. Dobrými výkony k tomu přispívá také nováček Charles Leclerc, který bodoval v pěti závodech. V Rakousku se navíc Sauberu poprvé od Velké ceny Číny v roce 2015 podařilo bodovat s oběma piloty.

„Myslím, že to není nereálný cíl,“ odpověděl Ericsson pro Crash.net na otázku, zda podle něj může příští rok Sauber bojovat s týmy jako Renault nebo Haas.

„Vaše cíle jako týmu musí být vždy vysoké a myslím, že se zlepšením, kterého jsme letos dosáhli, musí být naším cílem být příští rok na čele středu pole. Uvidíme, myslím ale, že to není nereálné. Myslím, že v týmu je obrovský potenciál. Když přijdete do továrny, tak vybavení je skvělé a větrný tunel je také úžasný. Pokud v tom dokážeme pokračovat, měli bychom být schopni vrátit se na úroveň z roku 2012,“ připomíná Ericsson ročník, ve kterém jezdci Sauberu Sergio Pérez a Kamuj Kobajaši dokázali získat čtyři umístění na stupních vítězů.

Jezdím lépe, než kdykoliv předtím, říká Ericsson

Jezdím lépe, než kdykoliv předtím, říká Ericsson

Sám Ericsson je přitom rád, že po náročných sezónách může nyní bojovat o body.

„Ve srovnání s posledními sezónami je příchod na závod úplně jiný, protože v posledních dvou sezónách jsem věděl, že potřebujeme velkou nehodu nebo úplnou změnu v počasí. Potřebovali jsme, aby se stala spousta věcí z vnějšku, abychom měli šanci bodovat, a to je velmi smutné. Bojovat jste mohli pouze se svým týmovým kolegou, takže po mentální stránce to bylo velmi obtížné,“ řekl Ericsson.

„Teď do závodního víkendu jdeme s tím, že pokud uděláme všechno správně, tak budeme v neděli bojovat o body. Pokud to zkazíme a nebudeme mít dobrý víkend, pak budeme zřejmě vzadu.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Renault navrhuje standardizovat některé díly motoru

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10