Být příští rok na čele středu pole pro Sauber není nereálné, říká Ericsson

Díky zlepšení, kterého tým Sauber v letošní sezóně formule 1 dosáhl, může příští rok podle jeho jezdce Marcuse Ericssona bojovat o pozici nejlepšího týmu ze středu pole.
Být příští rok na čele středu pole pro Sauber není nereálné, říká Ericsson

Zatímco v minulých sezónách patřily Sauberu poslední příčky, letos i díky podpoře od Alfy Romeo a letošním pohonným jednotkám Ferrari švýcarský tým pravidelně bojuje o body.

Po loňském desátém místě v Poháru konstruktérů, což bylo pro tým nejhorší celkové umístění v historii, letos Sauberu po polovině sezóny patří s 18 body devátá pozice. Dobrými výkony k tomu přispívá také nováček Charles Leclerc, který bodoval v pěti závodech. V Rakousku se navíc Sauberu poprvé od Velké ceny Číny v roce 2015 podařilo bodovat s oběma piloty.

„Myslím, že to není nereálný cíl,“ odpověděl Ericsson pro Crash.net na otázku, zda podle něj může příští rok Sauber bojovat s týmy jako Renault nebo Haas.

„Vaše cíle jako týmu musí být vždy vysoké a myslím, že se zlepšením, kterého jsme letos dosáhli, musí být naším cílem být příští rok na čele středu pole. Uvidíme, myslím ale, že to není nereálné. Myslím, že v týmu je obrovský potenciál. Když přijdete do továrny, tak vybavení je skvělé a větrný tunel je také úžasný. Pokud v tom dokážeme pokračovat, měli bychom být schopni vrátit se na úroveň z roku 2012,“ připomíná Ericsson ročník, ve kterém jezdci Sauberu Sergio Pérez a Kamuj Kobajaši dokázali získat čtyři umístění na stupních vítězů.

Jezdím lépe, než kdykoliv předtím, říká Ericsson

Jezdím lépe, než kdykoliv předtím, říká Ericsson

Sám Ericsson je přitom rád, že po náročných sezónách může nyní bojovat o body.

„Ve srovnání s posledními sezónami je příchod na závod úplně jiný, protože v posledních dvou sezónách jsem věděl, že potřebujeme velkou nehodu nebo úplnou změnu v počasí. Potřebovali jsme, aby se stala spousta věcí z vnějšku, abychom měli šanci bodovat, a to je velmi smutné. Bojovat jste mohli pouze se svým týmovým kolegou, takže po mentální stránce to bylo velmi obtížné,“ řekl Ericsson.

„Teď do závodního víkendu jdeme s tím, že pokud uděláme všechno správně, tak budeme v neděli bojovat o body. Pokud to zkazíme a nebudeme mít dobrý víkend, pak budeme zřejmě vzadu.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Diskuze (12) Další článek: Renault navrhuje standardizovat některé díly motoru
17:51 | Nejen týmy a jezdci. Na Franka Williamse bude vzpomínat i F1. V neděli v 17:20 minutou ticha, v 18:00 se pak po okruhu projede vůz FW07. Start závodu je v 18:30.
12:59 | Logan Sargean v tréninku F2 jako první pokřtil zdi v Džiddě. Jezdec ok, červené vlajky.
2. prosince | V Saúdské Arábii bude v roli safety caru a medical caru opět Aston Martin. Tentokrát však nebude mít britskou závodní zelenou ale světlejší odstín inspirovaný vlajkou Saúdské Arábie.
2. prosince | Šéf Williamsu Jost Capito měl pozitivní test na covid-19 a víkendu v Saúdské Arábii se tak nezúčastní.

GP Saúdské Arábie 2021

Pátek 3. prosince 2021
1. trénink Hamilton
2. trénink 18.00–19.00
Sobota 4. prosince 2021
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 5. prosince 2021
Závod 18.30