Být druhý nebo třetí je více frustrující, říká Alonso

Fernando Alonso naznačil, že kdyby letos jezdil u Ferrari nebo byl v kůži Nica Rosberga, byl by frustrovanější než u McLarenu.
Být druhý nebo třetí je více frustrující, říká Alonso

Dvojnásobný mistr světa naznačil, že kdyby byl v roli Vettela nebo Rosberga, byl by frustrovanější.

„Je pravdou, že jsem měl frustrující sezónu,“ cituje Alonsa Autosport. „Ale myslím, že jsme se toho hodně naučili. Myslím, že je více frustrující, když jste druhý nebo třetí jezdec na stupních vítězů. Když vidíte výrazy některých šampionů v letošním roce, a některé z problémů mezi týmovými kolegy, byly tam určité podivné momenty a podivné obrázky.“

Alonso tím nejspíše naráží třeba na slavný incident mezi jezdci Mercedesu v USA, kdy Hamilton hodil čepicí po svém týmovém kolegovi, kterému to zrovna vtipné nepřipadalo.

„Nejsem si jistý, co lidé čekají. Když odstoupíte, hledáte motorku nebo safety car, aby vás vzal zpět do garáže. Musíte zůstat na místě. Myslím, že jsem neudělal nic jiného.“ Alonso v tomto případě nereaguje nejspíše na své sobotní opalování, ale spíše na fotografie z předešlého dne, kdy seděl na svodidle a čekal na odvoz (viz úvodní obrázek). 

Alonso také zopakoval svou strategii, jít na to jinak. „Věděli jsme, že Red Bull je o sekundu rychlejší (před rokem 2014 u Ferrari), než jakékoliv jiné auto a vloni jsme věděli, že Mercedes je o sekundu rychlejší, než jakékoliv auto. To byl jeden z důvodů, proč jsem přestoupil k McLarenu-Honda, protože jediný způsob, jak porazit Mercedes v blízké budoucnosti, je mít jiný projekt, odlišnou filozofii. Myslím, že jsem na správném místě.“

#PlacesAlonsoWouldRatherBe  

#PlacesAlonsoWouldRatherBe  

Foto: Getty Images / Clive Mason

Diskuze (100) Další článek: V pátek a v sobotu se jede v Londýně Závod šampionů
15:41 | V únoru proběhne ve Švédsku Závod šampionů. Tým Finska budou tvořit Valtteri Bottas a Mika Häkkinen.
15:17 | Na zadních křídlech, helmách a overalech jezdců Red Bullu a AlphaTauri se tento víkend objeví logo značky Acura. Je to obchodní značka, kterou používá Honda v USA.
19. října | Podle webu RACER bude Nico Hülkenberg v pondělí na okruhu Barber testovat vůz McLarenu pro IndyCar.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00