Bylo to maximum, říká Alonso o třináctém místě v čínské kvalifikaci

Ze sedmé řady startovního roštu do Velké ceny Číny vozů formule 1 odstartují piloti McLarenu. Fernando Alonso bude stát na třináctém místě před svým týmovým kolegou Stoffelem Vandoornem.
Bylo to maximum, říká Alonso o třináctém místě v čínské kvalifikaci

Podle Alonsa přitom bylo třinácté místo maximem, kterého mohl jeho vůz v kvalifikaci na okruhu v Šanghaji dosáhnout.

„Snažili jsme se o 11. místo, což by bylo ideální, kdybychom startovali jako první mimo Q3, kteří si mohou zvolit pneumatiky, ale nebylo to možné. 13. místo bylo maximem,“ řekl Alonso.

„Zítra se pokusíme získat body, myslím, že jsme v dobré pozici. Poslední dva nebo tři vozy v Q3 budou mít problémy, protože na fialových (ultra měkkých) pneumatikách budou muset zastavit brzy. Jak jsme již řekli v Bahrajnu, stále potřebujeme najít více rychlosti. Za stejných podmínek jsme třináctí, takže se musíme zlepšit, to je jasné.“

Alonso pro zítřejší závod očekává rozdílné strategie podle toho, na jaké směsi a pozici jezdci dojeli v kvalifikaci.

„Je to na hraně mezi jednou a dvěma. Myslím, že všichni z Q3 s fialovými pneumatikami budou stavět dvakrát a ti mimo (top 10) budou mít zřejmě výhodu z toho, že budou stavět jen jednou. Zítra ale budou s pneumatikami problémy a závod bude o tom starat se o ně co nejlépe,“ dodává Alonso.

Vandoorne znovu čtrnáctý

Stejně jako před týdnem v Bahrajnu obsadil také dnes v Číně Vandoorne v kvalifikaci čtrnácté místo.

„Dnešní výsledek je pochopitelně zklamáním, ale více méně jsme na pozicích, které jsme očekávali. Od začátku sezóny jsme v kvalifikacích na těchto místech, takže tak to v tuto chvíli je. Čeká nás nějaká práce, abychom zlepšili naši výkonnost,“ řekl Vandoorne.

„Pozitivní je, že naše rychlost na delších vzdálenostech vypadala v pátečních trénincích slibně. Navíc budeme mít možnost volby pneumatik, což, zdá se, bude znovu klíčové a udělá to rozdíly. Vyšší teploty, které jsou pro zítra očekávány, nám budou hrát do karet z pohledu opotřebení pneumatik, jelikož většina jezdců před námi bude na ultra měkké sadě.“

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Ferrari v kvalifikaci vymazalo Mercedes. Pole position urval v Číně těsně Vettel

10:30 | 24. narozeniny dnes slaví Charles Leclerc.
15. října | Své kalendáře uveřejnily také F2 (celkem 14 víkendů) a F3 (celkem 9 víkendů). Termíny jsme doplnili do článku na webu.
15. října | Dnes zasedá Světová rada motorsportu. Mimo jiné bude schvalovat kalendář F1 pro rok 2022. Pokud to bude jako obvykle, bude zveřejněn pozdě odpoledne / večer.
14. října | Podle Racingnews365 nahradí loga Hondy na overalech jezdců a zadních křídlech vozů Red Bullu pro GP USA značka Acura, což je luxusní divize společnosti Honda.