Bylo to celkem dobré kolo, řekl Hamilton

Lewis Hamilton si v dnešní kvalifikaci na Velkou cenu Malajsie zajistil svou 40. pole position ve formuli 1.
Bylo to celkem dobré kolo, řekl Hamilton

Brit své soupeře zaskočil prvním pokusem v Q3, kdy na přechodných pneumatikách zajel čas 1:49.834, což bylo o propastných 1,232 sekundy rychlejší než zajel v té chvíli druhý Nico Rosberg na druhém mercedesu.

I přesto, že svůj čas Hamilton již nevylepšil, zatímco Sebastian Vettel na ferrari ano, o pouhých 74 tisícin na Hamiltona nestačil a Brit se tak mohl radovat z pole positon také v druhé letošní velké ceně.

„Rozhodně, jsem velmi spokojen s prvním kolem a jsem rád, že mi stačil tenhle pokus. Celkově to bylo dobré kolo. Měl jsem z toho dobrý pocit,” řekl po kvalifikaci Hamilton.

 

40. pole position pro Hamiltona

 

„Myslím, že první kolo bylo dobré. Vždy je to docela těžké, protože nikdo z nás o tomto víkendu zatím nejel na mokru, takže první kolo je taková velká neznámá. Nechcete moc riskovat, potřebujete ale nějakou jistotu. Měl jsem z toho kola docela dobrý pocit, tak jsem tlačil.”

Hamilton očekává, že závod bude obtížný zejména z pohledu pneumatik.

„Loni jsme tu jeli na tři zastávky v boxech a pro pneumatiky je to tu velmi, velmi obtížné, obzvlášť za těchto vysokých teplot. Závod navíc začíná dříve, takže když je sucho, je tu ještě větší horko, takže jak z pohledu auta, pneumatik, tak i strategie to bude velká výzva.”

První řada startovního roštu tentokrát nebude složena pouze z mercedesů. Nico Rosberg totiž bude stát až ve druhé řadě na třetí pozici.

Němec měl nakročeno k velmi dobrému pokusu, možná i k pole position, v poslední zatáčce ale chyboval.

„Zkrátka jsem nejel dost dobře,” řekl po kvalifikaci Němec. „Takže proto... jsem z toho tak naštvaný. Třetí příčka pro zítřek není dobrá, ale tak to je.”

„Podmínky byly docela zajímavé, protože přilnavost byla velmi dobrá. Málokdy jsem měl na mokru tak dobrou přilnavost. Bylo velmi neobvyklé, že se na tom jelo tak dobře, nebyl jsem ale dost rychlý.”

„Start ze třetí pozice znamená, že jsem na čisté straně roštu, což by mi mělo pomoct se na startu před Sebastiana dostat.”

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Grosjean dostal penalizaci, Manor může startovat

10:57 | První řadu pro druhý závod formule E v Římě obsadili nováčci Nick Cassidy a Norman Nato. Závod dnes začíná už ve 13:00.
10. dubna | Stoffel Vandoorne získal pole position pro závod formule E v Římě. Závod začíná v 16:00, vysílá Eurosport.
9. dubna | Těšíte se sprintové závody? #f1
9. dubna | Včera usedli za volant SF71 junioři Ferrari (Armstrong, Švarcman), dnes jezdí ve Fioranu Charles Leclerc. Důvod tohoto testu není úplně jasný. Ferrari ale teď dokončuje nový simulátor, takže možná sbírá data pro jeho nastavení...

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 18. dubna 2021
Závod 15.00