Bylo použití DRS v zatáčce nebezpečné? Byla to volba jezdců, říká Whiting

FIA v Silverstonu poprvé nastavila DRS tak, že jezdci mohli projet s otevřeným DRS i první dvě zatáčky. Kromě výletů mimo trať došlo v neděli k nehodě Marcuse Ericssona.
Bylo použití DRS v zatáčce nebezpečné? Byla to volba jezdců, říká Whiting

„Myslím, že incidenty, kdy jezdci ztratili kontrolu v první zatáčce, protože měli otevřené DRS v zatáčce, byly volbou jezdce, stejně jako každá jiná volba, kterou uděláte v autě,“ řekl Whiting.

„Někdy se pokoušejí projet naplno, i když to není místo, které se dá projet naplno a roztočí se. Je to totéž. Je to jejich volba. Pokud si mysleli, že to dokážou, mohli to zkusit. Nebyl to žádný požadavek, který by měli splnit. Je to jako jakákoliv jiná volba, kterou jezdci a týmy udělají.“

Whiting také připustil, že třetí DRS zóna příliš nezlepšila předjíždění na Silverstonu. „Nemyslím si, že to pomohlo. Myšlenka byla taková, že se jezdci k sobě budou moci přiblížit více, než by jinak mohli, a proto by měli být v lepší pozici k útoku na rovince mezi 5. a 6. zatáčkou.“

Whiting je také proti tomu, aby mohli jezdci využívat DRS kdykoliv. „Myslím, že to nemá smysl, protože to povede jen k rychlejším časům na kolo. Celý princip DRS je pomoci při předjíždění a dovolit jim ho používat v místech, kde ho mohou použít v závodě. Zdá se mi to zcela logické.“ 

V Hockenheimu chce FIA opět přidat další DRS. 

Foto: Getty Images  / Mark Thompson

Další článek: F1 Power Rankings: Nejlepším jezdcem je po Silverstonu Max Verstappen

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10