Bylo mi velkou ctí, vzkazuje Leclerc končícímu Vettelovi

Sebastian Vettel se s Ferrari dohodl, že nebudou prodlužovat současnou smlouvu a na konci roku odejde z týmu.

Zatím není jasné, zda Vettel skončí jen ve Ferrari, nebo odejde zcela z formule 1, ale jeho slova naznačují spíše druhou možnost.

Je velmi pravděpodobné, že nepřímý podíl na Vettelově odchodu má Charles Leclerc. Mladý Monačan Vettela vloni porazil a navíc se začal tým točit okolo něj. Důkazem je i to, že dostal smlouvu do konce roku 2024.

Ferrari potvrdilo, že Vettel odchází z týmu

Ferrari potvrdilo, že Vettel odchází z týmu

Leclerc už na Vettelův konec v týmu reagoval na sociálních sítích. 

„Bylo mi velkou ctí být tvým týmovým kolegou,“ uvedl Leclerc. 

„Na trati jsme měli několik napjatých okamžiků. Některé byly velmi dobré a jiné neskončily tak, jak jsme oba chtěli. Vždy ale existoval respekt, přestože to zvenčí nebylo takto vnímáno. Nikdy jsem se toho nenaučil tolik, jako od tebe, když jsi byl mým týmovým kolegou. Děkuji za všechno, Sebe.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Ferrari potvrdilo, že Vettel odchází z týmu

18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
10:55 | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.
2. srpna | V úterý a ve středu pokračují testy 18palcových pneumatik. Jezdit budou Mercedes, Ferrari a McLaren. Mercedes nasadí do testu Russella... že by příprava na rok 2022?