Bylo mi velkou ctí, vzkazuje Leclerc končícímu Vettelovi

Sebastian Vettel se s Ferrari dohodl, že nebudou prodlužovat současnou smlouvu a na konci roku odejde z týmu.

Zatím není jasné, zda Vettel skončí jen ve Ferrari, nebo odejde zcela z formule 1, ale jeho slova naznačují spíše druhou možnost.

Je velmi pravděpodobné, že nepřímý podíl na Vettelově odchodu má Charles Leclerc. Mladý Monačan Vettela vloni porazil a navíc se začal tým točit okolo něj. Důkazem je i to, že dostal smlouvu do konce roku 2024.

Ferrari potvrdilo, že Vettel odchází z týmu

Ferrari potvrdilo, že Vettel odchází z týmu

Leclerc už na Vettelův konec v týmu reagoval na sociálních sítích. 

„Bylo mi velkou ctí být tvým týmovým kolegou,“ uvedl Leclerc. 

„Na trati jsme měli několik napjatých okamžiků. Některé byly velmi dobré a jiné neskončily tak, jak jsme oba chtěli. Vždy ale existoval respekt, přestože to zvenčí nebylo takto vnímáno. Nikdy jsem se toho nenaučil tolik, jako od tebe, když jsi byl mým týmovým kolegou. Děkuji za všechno, Sebe.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Ferrari potvrdilo, že Vettel odchází z týmu

17:50 | Ross Brawn také potvrdil, že po Monze jsou zatím více méně jisté jen závody v Bahrajnu a Abú Dhabí na konci roku.
17:49 | Podle odkaz FIA připouští, že není nutné splnit podmínku závodů alespoň na třech kontinentech, aby mohl být udělen titul (je to podmínka, aby byla F1 WORLD championship. Teoreticky tak může o titulu rozhodnout osm naplánovaných závodů.
15:39 | Mercedes chystá na příští týden v Silverstonu test. V úterý usedne do vozu W09 z roku 2008 Valtteri Bottas, o den později Lewis Hamilton.
3. června | Fanoušci se na závody vrátí až na podzim a to ještě v omezeném počtu. Uvedl to Chase Carey.