Byli jsme pořád o krok napřed, říká Button

Auto prý bylo nejlepší za celý rok.
Klepněte pro větší obrázekJenson Button v brawnu si dnes připsal šesté vítězství v sezoně. Podle očekávání se mu brzy podařilo dostat před Sebastiana Vettela z Red Bullu, který startoval z pole position. Button ho předjel hned v prvním kole poté, co německá naděje uklouzla v zatáčce číslo deset.

V cíli pak Brit velebil svůj tým za to, jak dobře sedly změny na BGP 001 jeho jezdeckému stylu. „Dneska bylo auto nejlepší za celý rok, prostě fantastické,“ pochvaloval si. „Byli jsme pořád o krok napřed a to bylo fajn.“

Vettel ho sice dostihl po prvních zastávkách v boxech, na rozdíl od Buttona mu ale tým vybral třízastávkovou strategii. „Není to moc příjemný pocit, když koukáte, jak vás někdo nahání o osm desetin na kolo, ale byl jsem v pohodě, věděl jsem, že pojede brzy do boxů,“ popsal situaci Button.

Vettel se opravdu brzy uklidil do boxů a nakonec se propadl až na třetí místo. Button teď míří na velkou cenu v Silverstonu s luxusním náskokem. Zdá se, že mu nic nezabrání v další exhibici, která bude o to lepší, že se odehraje na jeho domácí půdě.

„Britská velká cena je vždycky speciální, bývala i v dobách, kdy se nám nedařilo. Přijet tam s náskokem 26 bodů v čele šampionátu bude bezva, už se na to těším,“ řekl.

Druhému jezdci Brawnu Rubensi Barrichellovi se závod vůbec nepovedl. Na startu měl zřejmě technické potíže, které ho odsunuly do druhé poloviny pole. Brazilec pak předvedl zběsilý výkon. Měl strkanici s Heikkim Kovalainenem, pak si o Adriana Sutila rozpáral přední křídlo a chvíli před koncem závodu z chvostu pole definitivně odstoupil.
Další článek: Alonso: "Potřebujeme být o půl sekundy rychlejší."

0:37 | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.
11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00