Byli jsme naivní, přiznává Renault

Francouzi čekali těžký vstup do formule 1. Nyní ale připouštějí, že je to ještě trochu horší, než čekali.
Byli jsme naivní, přiznává Renault

„Je férové říci, že to bylo v této sezóně mnohem obtížnější, než jsme očekávali,“ uvedl Abiteboul pro Autosport. „Do jisté míry je to další důkaz rychlosti, jakou se formule 1 vyvíjí.“

„Auto, které používáme, není z tohoto roku, ale více méně bylo navržené v zimě 2014/15. Do něj jsme pak na poslední chvíli museli instalovat motor Renault.“

Podle Renaultu to nebylo snadné, ale nedokázali si představit, že po 18 měsících to bude mezi nimi a ostatními takový rozdíl.

Připomeňme, že se Renault nevracel do F1 s nějakými smělými plány. Vždy předpokládal, že jeho návrat na vrchol potrvá několik let.

„Možná jsme byli trochu naivní, ale to je už za námi,“ pokračuje Abiteboul. Důležité je prý nyní udržet motivaci u obou týmů ve Viry a Enstone.

Renault letos bodoval dvakrát. Má sedm bodů, což je o 6 bodů více než desátý Manor. Před nimi je Haas s 28 body.

„Pokud jde o cíl pro konec letošního roku, chtěl bych mít možnost bojovat o osmou pozici v šampionátu, což je jediná pozice, na kterou se můžeme zaměřit. Podle mého názoru to ale bude tvrdý oříšek, protože je patrné, že balíček Haasu je mnohem konkurenceschopnější než balíček Renaultu.“

Podle Abiteboula to sice bude cílem, ale neví, jak by Renault mohl získat potřebný počet bodů. 

Foto: Getty Images / Lars Baron

Další článek: Hamilton doufá, že ho vůz v příštím roce překvapí a ohromí

15:58 | Problém na motoru, který potkal Vettela během testů, podle Ferrari nebyl vážný. V Maranellu zjistili, že šlo o problém s mazacím systémem.
22. února | Zandvoort před pěti dny. Za pár dní má být hotovo... odkaz
22. února | Podle Lea Turriniho Binotto a Ferrari neblafují. Aerodynamický balíček SF1000 nefunguje. Stále trpí problémy z loňského roku, nedotáčivostí a horším výkonem. Na příští týden chystá tým změny.
22. února | Niki Lauda by dnes oslavil 71. narozeniny.

Předsezónní testy

První
19. února Hamilton (1:16.976)
20. února Räikkönen (1:17.091)
21. února Bottas (1:15.732)
Druhé
26. února 09.00–18.00
27. února 09.00–18.00
28. února 09.00–18.00