Byla to katastrofa, propad do minulosti, říkají jezdci Mercedesu

Lewise Hamiltona a Nica Rosberga ovládlo po závodě v Německu velké zklamání. Na trati si připomněli nejhorší chvilky z úvodu sezóny.
Byla to katastrofa, propad do minulosti, říkají jezdci Mercedesu

Mercedes doufal, že má závody s velkými propady startovním polem už definitivně za sebou, ale pak přišlo relativní horko v Německu a nové pneumatiky.

"Auto bylo s velkým množstvím paliva katastrofální," lamentoval Hamilton. "Je to vždy šok, když jde závod špatně. Nikdy nečekáte, že to bude tak špatné. Snažíte se vyhrabat z díry a na konci závodu vám auto najednou začne fungovat. Je to velmi frustrující."

Rosberg byl zklamaný úplně stejně. "Z výšin posledních týdnů jsme znovu spadli, bohužel," řekl. "Doufal jsem, že jsou ty časy za námi, ale v německé Grand Prix jsme se do nich propadli rovnou zpět."

"Opravdu mi to připomnělo letošní dřívější závody, jako byly Bahrajn a Barcelona. Prostě jsme všude klouzali, předpokládám, že se přehřívaly pneumatiky. Bylo to opravdu těžké."

Německý pilot má podezření, že se do problémů Mercedes nedostal kvůli počasí. "Znovu před sebou máme hodně práce. Myslím, že to možná byla jen změna pneumatik, co nám znovu způsobilo problémy. Musíme to znovu analyzovat, promyslet a dostat maximum z těch nových pneumatik, které teď máme, i když v Maďarsku budeme mít znovu jiné."

Hamilton má obavy, že se mu vzdálilo vytoužené první vítězství s Mercedesem. "Bylo by dobré vyhrát, ale teď se nezdá, že by k tomu mělo dojít. Určitě nemám štěstí, ale kdo ví? Někdy se to stane."

Stejně rezervovaný postoj má britský závodník k boji o titul. "Na šampionát teď ani nemyslím. Musel bych mít hodně dobrých příležitostí. Musíme hodně tvrdě pracovat, potřebujeme trochu štěstí, makat a možná to dokážeme. Ale kdo ví?"

Celý Mercedes teď dvojnásobně mrzí, že se nesmí zúčastnit silverstonského testu.

Další článek: Red Bull: Možná by helmu mělo nosit v boxové uličce víc lidí