Byl to zřejmě jeden z mých nejlepších závodů, řekl vítězný Bottas

Valtteri Bottas po více než roce vyhrál závod formule 1, když po startu z pole position ovládl letošní Velkou cenu Turecka.
Foto: Getty Images / Peter Fox
Byl to zřejmě jeden z mých nejlepších závodů, řekl vítězný Bottas | Foto: Getty Images / Peter Fox

Pilot Mercedesu jel na mokré trati ve vedení po většinu závodu. O první místo přišel poté, co zajel do boxů pro novou sadu pneumatik do přechodných podmínek. Na novějších pneumatikách pak neměl větší problém převzít vedení zpět od Charlese Leclerca na ferrari.

„Myslím, že z mého pohledu to byl možná jeden z nejlepších závodů, co jsem kdy zažil. Kromě toho jednoho malého uklouznutí jsem měl všechno pod kontrolou,“ řekl Bottas, který naposledy vyhrál vloni v září v Rusku.

V kvalifikaci Bottas nestačil jen na týmového kolegu Lewise Hamiltona, který ale na startovním roštu klesl na 11. místo kvůli penalizaci za výměnu motoru. Bottas tak vyrážel z nejlepší pozice.

„Jak jsem řekl před závodem, vůz byl dobrý ve všech podmínkách. Měl jsem v něj opravdu důvěru a mohl jsem to kontrolovat. Není snadné tady zvolit strategii, kdy zastavit a na jakou sadu pneumatik přezout. Jsem ale rád, že pro jednou šlo všechno hladce.“

Trať v průběhu závodu osychala velmi pomalu a ke slovu vůbec nepřišly pneumatiky do sucha.

„Když existuje jen jedna usychající stopa, nemáte daleko k tomu vyjet mimo. Po celý závod jsem se proto musel soustředit. Bylo to náročné, ale zasloužené vítězství.“

Váš názor Další článek: Velkou cenu Turecka 2021 vyhrál Bottas. Druhý Verstappen se vrátil do čela šampionátu
6. prosince | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
6. prosince | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00