Byl to tak trochu šok, říká ke svému propuštění Pérez

Sergio Pérez žil v domnění, že mu McLaren prodlouží smlouvu na příští rok, dokonce ji už měl i připravenou. Proto ho zaskočilo, že jeho místo nakonec získal Kevin Magnussen.
Byl to tak trochu šok, říká ke svému propuštění Pérez

Mexičan se o konci své kariéry u McLarenu dozvěděl minulý týden. "Byl to tak trochu šok, protože jsem to nečekal," řekl. "Protože mi tým dával najevo, že u něj zůstanu, a já jsem zjistil, že podepisují s někým jiným, jen pár dní předtím, než se ta zpráva objevila."

Pérez po celou dobu postupoval ve víře, že ve Wokingu zůstane. "Poslal jsem jim svoji smlouvu v pondělí, celou podepsanou, a v pátek mi bylo řečeno, že už se mnou nepočítají."

"Takže se muselo něco stát mezi pondělím a pátkem. Já jsem neměl příležitost si osobně popovídat s Martinem (šéfem týmu). Ale jak jsem řekl, takový je život, ať už to teď bolí sebevíc."

Že by za vyhazovem stály finance, pochybuje. "Nemyslím, že by to mělo cokoliv společného s penězi, ale skutečný důvod netuším. Musíte se zeptat Martina."

Výkony by podle něj také neměly být důvodem. Co se týče bodů, říká, že by jich mohl mít víc, kdyby neriskoval v zájmu týmu v Monaku, Silverstonu a Koreji. "Co se týče rychlosti, jsme na tom hodně podobně, ale Jensonovy zkušenosti samozřejmě hrály v jeho prospěch, jelikož McLaren funguje o hodně jinak, než jsem byl zvyklý."

A v čem spočívají rozdíly? "Je to tým, který se hodně spoléhá na simulátor, já jsem tomu čelil poprvé. A na strategii pracuje u jiných týmů víc lidí, zatímco u McLarenu jste to v podstatě vy a váš inženýr, takže komunikace s inženýrem musí být opravdu skvělá, ale to chvíli trvá. Nepřijde to hned."

Protože dostal padáka tak pozdě, může se stát, že vyhovující místo pro příští rok už nesežene. "Ano, je to možné. Tolik možností už tu teď není a zbývají přesně dva závody, abych si našel kokpit. Ale jak jsem řekl, ne za každou cenu. Asi odejdu z formule 1 a najdu si na rok nebo dva něco jiného."

Další článek: Räikkönen má za sebou operaci zad

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10