Byl to můj nejhorší závodní víkend, lamentuje po Japonsku Hamilton

Lewise Hamiltona potkala v Suzuce série nepříjemných událostí, které pro něj v součtu znamenaly nejhorší závodní víkend kariéry.
Byl to můj nejhorší závodní víkend, lamentuje po Japonsku Hamilton

Hamiltonovy potíže začaly v prvním volném tréninku, když havaroval a vážně poškodil vůz, pokračovaly výměnou převodovky a penalizací na startovním roštu, a skončily v závodě problémy s řazením. K tomu všemu se přidal zánět ucha.

"Měl jsem špatné víkendy, ale nic tak špatného celkově," řekl Hamilton. "Tenhle byl z nich nejhorší. Nevím, čím to bylo, ale určitě to bylo těžké. Ta nehoda byla moje chyba, ale to ostatní... Jsem rád, že jsem závod dokončil. V pěti závodech jsem dokončil dvakrát."

Zatímco po nehodě v Singapuru se Hamilton nechal unést emocemi a skoro se vzdával v boji o titul, v Suzuce byl klidnější. "Situace v šampionátu nevypadá nejlépe," přiznal. "Ale stále zbývají tři závody a 75 bodů, takže budeme i nadále optimisté a odvádět maximum. Budu dál bojovat."

Vzhledem ke ztrátě 28 bodů ale Hamilton naznačil, že už bude záležet i na výsledcích ostatních. I kdyby byl ve všech zbývajících Grand Prix stoprocentní, nemusí to stačit. "Výhry zajistí titul, pokud budou mít ostatní problémy," řekl. "Pokud Red Bull dokončí všechny závody, budou to mít snadné. V příštích třech závodech to bude všechno nebo nic."

Diskuze (63) Další článek: Schumacher: Neměl jsem vždy stejné auto jako Rosberg, problémy mám častěji
19:59 | Verstappen má pro závod 5 sad čerstvých hyperměkkých pneumatik. Tolik jich ale asi potřebovat nebude. odkaz
26. května | Laudy se zeptali, jak by řešil Verstappena: Vyměnil Za koho? Jeho mozek!
26. května | Ferrari si nakonec nechá nové zadní zavěšení. Ve čtvrtek po problémech v Barceloně zkoušelo zpět staré zavěšení. To… odkaz

GP Monaka 2018

Čtvrtek 24. května 2018
1. trénink Ricciardo (1:12.126)
2. trénink Ricciardo (1:11.841)
Sobota 26. května 2018
3. trénink Ricciardo (1:11.786)
Kvalifikace Ricciardo (1:10.810)
Neděle 27. května 2018
Závod Ricciardo