Byl to můj nejhorší závodní víkend, lamentuje po Japonsku Hamilton

Lewise Hamiltona potkala v Suzuce série nepříjemných událostí, které pro něj v součtu znamenaly nejhorší závodní víkend kariéry.
Byl to můj nejhorší závodní víkend, lamentuje po Japonsku Hamilton

Hamiltonovy potíže začaly v prvním volném tréninku, když havaroval a vážně poškodil vůz, pokračovaly výměnou převodovky a penalizací na startovním roštu, a skončily v závodě problémy s řazením. K tomu všemu se přidal zánět ucha.

"Měl jsem špatné víkendy, ale nic tak špatného celkově," řekl Hamilton. "Tenhle byl z nich nejhorší. Nevím, čím to bylo, ale určitě to bylo těžké. Ta nehoda byla moje chyba, ale to ostatní... Jsem rád, že jsem závod dokončil. V pěti závodech jsem dokončil dvakrát."

Zatímco po nehodě v Singapuru se Hamilton nechal unést emocemi a skoro se vzdával v boji o titul, v Suzuce byl klidnější. "Situace v šampionátu nevypadá nejlépe," přiznal. "Ale stále zbývají tři závody a 75 bodů, takže budeme i nadále optimisté a odvádět maximum. Budu dál bojovat."

Vzhledem ke ztrátě 28 bodů ale Hamilton naznačil, že už bude záležet i na výsledcích ostatních. I kdyby byl ve všech zbývajících Grand Prix stoprocentní, nemusí to stačit. "Výhry zajistí titul, pokud budou mít ostatní problémy," řekl. "Pokud Red Bull dokončí všechny závody, budou to mít snadné. V příštích třech závodech to bude všechno nebo nic."

Diskuze (63) Další článek: Schumacher: Neměl jsem vždy stejné auto jako Rosberg, problémy mám častěji
19:57 | Jean-Eric Vergne uvedl, že novináři překroutili jeho slova. Red Bull ho prý nikdy nekontaktoval v souvislosti se sedačkou pro rok 2019.
19. srpna | Robert Wickens je po nehodě v IndyCar při vědomí a je transportován do nemocnice.
19. srpna | Velká nehoda v IndyCar. Závod přerušen odkaz
16. srpna | Alonso by se měl podle spekulací v následujících týdnech zúčastnit testu vozu IndyCar.

GP Belgie 2018

Pátek 24. srpna 2018
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 25. srpna 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 26. srpna 2018
Závod 15.10