Byl to malý problém, říká McLaren

Malý problém ale s velkými důsledky. Tak by se dal shrnout poslední den prvních testů pro McLaren. Fernando Alonso odjel ráno jen tři kola.
Byl to malý problém, říká McLaren

„Bohužel, únik chladicí kapaliny, který nás dnes na autě potkal, byl na nešťastném místě, takže to trvalo déle než obvykle, než to bylo nalezeno a opraveno,“ řekl šéfinženýr Matt Morris.

„Je to vždy frustrující, když máte malý problém, kterým vám zabrání jezdit po většinu dne. Naštěstí je relativně malý, takže se nyní můžeme zaměřit na přípravu vozu pro druhý test v úterý.“

„Testování je testování. Dává nám to možnost identifikovat a napravit problémy se spolehlivostí než začneme sezónu.“

McLaren je ale podle Morrise s prvními testy spokojený. Naučili se toho o svém balíčku hodně a s průběhem loňských testů to nelze srovnat. V rámci druhých testů se budou moci soustředit na závodní simulace a nastavení.

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: Pirelli o brzkém nasazení ultra měkké a absenci útesu

4. srpna | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
3. srpna | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
3. srpna | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.