Byl to hodně dlouhý závod, hodnotil v cíli osmý Cunoda letošní Velkou cenu Monaka | Foto: Getty Images / Clive Rose

Foto: Getty Images / Clive Rose

Byl to hodně dlouhý závod, hodnotil v cíli osmý Cunoda letošní Velkou cenu Monaka

Júki Cunoda v Monaku opět potvrdil, že je momentálně nejlepším jezdcem ze středu jezdeckého pole. V monackém knížectví si totiž dojel pro body za osmou příčku.

Japonský pilot Júki Cunoda dojel v nedělní GP Monaka na osmém místě, čímž nejenže potvrdil stejnou pozici z kvalifikace, ale navíc díky tomu potřetí v řadě bodoval.

Jezdec stáje RB si tak díky zisku čtyř bodů upevnil desátou příčku v průběžném hodnocení jezdců, která z něj momentálně činí nejúspěšnějšího jezdce mimo elitní pětku týmů.

„Byl to velmi dlouhý závod, ale musel jsem respektovat strategii, kterou jsme si naplánovali. Byl jsem trochu frustrovaný, ale zachoval jsem chladnou hlavu a kontroloval jsem své tempo. Myslím, že jsme toho maximálně využili: dobře jsme se starali o pneumatiky a pracovali na tom, abychom byli připraveni na každou situaci,“ prohlásil po dojezdu Cunoda.

„Posledních pár kol jsem si opravdu užíval, protože mi bylo řečeno, že můžu tlačit na pilu. Důležité je, abychom i nadále získávali body. Jako tým jsme měli dobrý závodní víkend, což je to velmi pozitivní. Tým odvedl dobrou práci,“ uzavřel Japonec, který i v Monaku zastínil svého zkušenějšího týmového kolegu Daniela Ricciarda.

Ten v ulicích města, v němž v minulosti vyhrál jednu velkou cenu, tentokrát dojel dvanáctý.

„Určitě si z tohoto víkendu odnáším nějaká pozitiva, ale zároveň i zklamání. Když se podíváme na další závod, Montreal je dobrá trať, která se mi líbí, takže se budeme snažit, aby se nám dařilo lépe,“ uvedl Australan, jenž se rovněž vyjádřil k výhře Charlese Leclerca.

„V minulosti na této trati zažil nějaké vzestupy i pády, takže si to zasloužil. Moc mu to přeji,“ dodal.

Doporučujeme

Články odjinud