Byl prostě nafoukaný. Marko po Imole kritizuje Cunodu

Júki Cunoda byl po svém debutovém závodě vynášen do nebes. V Imole to ale až tak skvělé nebylo.
Foto: Getty Images / Lars Baron
Byl prostě nafoukaný. Marko po Imole kritizuje Cunodu | Foto: Getty Images / Lars Baron

Pro tým AlphaTauri byla Grand Prix Emilia Romagna domácím závodem. Z Faenzy, kde sídlí od dob Minardi, je to na okruh jen pár desítek minut jízdy autem. Není proto překvapením, že tým na okruhu často testuje. Cunoda proto Imolu znal. 

Video: Imola z pohledu jezdce. Júki Cunoda si vzal kameru na helmu

Video: Imola z pohledu jezdce. Júki Cunoda si vzal kameru na helmu

V kvalifikaci Cunoda boural, v závodě se roztočil a navíc dostal penalizaci za nedodržení traťových limitů.

„Júki měl rychlé auto, které bylo rozhodně dost dobré pro třetí část kvalifikace,“ řekl Helmut Marko pro Servus TV. 

„Byla to velmi hloupá chyba, kterou nemůžete jen tak udělat menší, než je on. Mluvil jsem s Júkim po závodě, byl totálně sklíčený.“

„Júki měl v prvním kole velmi silné sektorové časy, ale zajetí skvělého času hned v prvním kole nemá vůbec smysl. Byl prostě nafoukaný.“

Další článek: Sainz chválí bývalého týmového kolegu a těší se na souboj s McLarenem

8:58 | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
14:49 | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.
13:42 | Stále se řeší situace okolo Turecka, ve kterém se sice epidemická situace zlepšuje, ale platí přísné cestovní restrikce po návratu do Velké Británie. Ve hře je prohození závodu s Baku.
8. května | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.