Byl jsem uprostřed rovinky, nemohl jsem toho příliš dělat, popisuje Gasly incident s Leclercem

Pierre Gasly z AlphaTauri nedokázal start z třetí řady přetavit v dobrý výsledek, když pro něj Velká cena Štýrska formule 1 skončila už v prvním kole po kontaktu s Charlesem Leclercem.
Foto: Getty Images / Peter Fox
Byl jsem uprostřed rovinky, nemohl jsem toho příliš dělat, popisuje Gasly incident s Leclercem | Foto: Getty Images / Peter Fox

Gasly do závodu na rakouském Red Bull Ringu startoval z šesté pozice před sedmým Leclercem z Ferrari.

Na rovince za první zatáčkou ale došlo ke kontaktu, když Leclerc svým předním křídlem zavadil o Gaslyho zadní pneumatiku.

Oba na konci prvního kola museli k mechanikům. Leclerc po výměně předního křídla mohl pokračovat, naopak pro Gaslyho závod skončil.

„Upřímně, myslím, že o dnešku není moc co říct. Byl jsem uprostřed rovinky, když došlo k tomu incidentu, takže si myslím, že jsem toho příliš nemohl dělat,“ řekl Gasly.

„Až do toho momentu to byl skvělý víkend a jsem samozřejmě velmi zklamaný, že jsem nebyl součástí dnešního závodu. Myslím si totiž, že jsme měli dobrý balíček na to, abychom tu získali body. Je to velmi frustrující, jelikož jsme ve vyrovnaném souboji v Poháru konstruktérů, ale stále zůstáváme pátí, což je pro tým skutečně pozitivní.“

Potřetí v sezóně bodoval nováček Júki Cunoda, který pro AlphaTauri získal jeden bod za desáté místo.

Další článek: Verstappen dalším vítězstvím navýšil náskok v čele mistrovství světa na 18 bodů

23. července | Jezdci Ferrari opět testovali ve Fioranu s vozem SF71H. Důvod není znám, ale může to souviset s kalibrací nového simulátoru, která právě probíhá...
20. července | V Silverstonu pokračují letošní testy 18palcových pneumatik. Nastoupí Red Bull (jen dnes) s Albonem. Dále Aston Martin a Haas (dnes a zítra a nasadí závodní jezdce).
19. července | Testovací jezdec Ferrari Callum Ilott se zúčastní Le Mans. Pojede za tým Iron Lynx s vozem Ferrari.
18. července | Verstappen byl propuštěn z nemocnice.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00