Byl jsem ten nejhloupější člověk na světě, vzpomíná Pérez na nákazu koronavirem

Sergio Pérez se vloni v létě jako první pilot formule 1 nakazil koronavirem a musel kvůli tomu vynechat dva závody na Silverstonu.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Byl jsem ten nejhloupější člověk na světě, vzpomíná Pérez na nákazu koronavirem | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Jako na houpačce byla pro Péreze sezóna 2020. Čtvrtý a pátý závod sezóny v britském Silverstonu musel pilot Racing Pointu vynechat, protože byl jako první jezdec startovního pole F1 pozitivně testován na koronavirus. Kromě toho se po sedmi letech rozloučil s týmem Racing Point, za který závodil od roku 2014, kdy se ještě stáj jmenovala Force India.

Rok ale zakončil úspěšně, když v Sachíru vybojoval své první vítězství v kariéře a během zimní přestávky byl oznámen jeho přestup do Red Bullu místo Alexandera Albona.

„Řekl bych, že jsem měl velmi těžký rok,“ řekl Pérez ve videu Red Bullu. „Byl jsem první jezdec, který chytil koronavirus. Teď už je to takové běžnější, že se lidé nakazí, ale v té době to bylo 'jsi ten nejhloupější člověk na světě, protože ses nakazil virem'. Bylo pro mě velmi kruté se s tím vypořádat.“

Pérezův výkon nešlo ignorovat, říká Horner. Verstappen doufá, že mu bude kolega v patách

Pérezův výkon nešlo ignorovat, říká Horner. Verstappen doufá, že mu bude kolega v patách

Do konce sezóny si nákazou covidem-19 prošli ještě jeho týmový kolega Lance Stroll a Lewis Hamilton, kteří vynechali po jednom závodě.

Pérez přitom dlouho nevěděl, kam budou směřovat jeho kroky pro rok 2021, když byl oznámen jeho odchod z Racing Pointu, kde jej nahradí Sebastian Vettel.

„Bylo to velice kritické období v mé kariéře, protože tu byla smlouva. Nakonec jsem ztratil přišel o sedačku v týmu, ale dopadlo to opravdu dobře. Nikdy jsem ale nevěděl, co se stane,“ řekl Mexičan.

„Když se to stalo, byl jsem celkem v pohodě. Řekl jsem si 'Už teď jsem měl skvělou kariéru a jsem se sebou spokojen. Každý víkend do toho ale musím dávat maximum a uvidíme, co se stane'. Když se objevila příležitost u Red Bullu, vypadalo to občas lépe a jindy hůře. Nakonec to ale vyšlo. Tyto příležitosti přichází jen jednou za život. Vím to a jsem připraven to zvládnout.“

Jsem jako pes v nové rodině, říká Pérez po návštěvě Milton Keynes

Jsem jako pes v nové rodině, říká Pérez po návštěvě Milton Keynes

Další článek: Foto a video: Ocon se s Alpine zúčastnil Rallye Monte Carlo

14:51 | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.