Byl jsem až moc věrný, říká o Caterhamu Kovalainen

Bývalý pilot Formule 1 Heikki Kovalainen připustil, že byl až příliš "věrný" Caterhamu.
Byl jsem až moc věrný, říká o Caterhamu Kovalainen

Fin se k týmu připojil v roce 2010, kdy pod názvem Lotus Racing vstoupil do Formule 1, a zůstal u něj až do konce sezóny 2012, kdy dal tým přednost jezdci, který přinesl více peněz.

„Myslím, že jsem týmu zůstal věrný až moc dlouho,” řekl Fin Autosportu. „Na konci roku 2011, po dvou letech strávených v týmu, jsem měl pocit, stejně jako veřejnost, že mám znovu potenciál.”

„Objevilo se světlo na konci tunelu. Měl jsem pár dobrých závodů a svým týmovým kolegům jsem dokázal zavařit. Na konci roku 2011 jsem byl v anketě Autosportu vyhlášen devátým nejlepším jezdcem v žebříčku šéfů týmů. To bylo velmi slibné”

„V té době jsem měl jisté nabídky od větších týmů, ale Tony (Fernandes) a vedení Caterhamu mi slíbili, že se tým posune vpřed a že má vše, co pro udělání dalších kroků potřebuje.”

„Rozhodl jsem se proto zůstat věrný týmu. Když se nyní ohlédnu, myslím, že to byla špatná volba. Je snadné to teď říct, ale stalo se. Už je to minulost, patří to k životu.”

Finského pilota, který nyní působí v japonském šampionátu vozu Super GT, také mrzí způsob, jakým se s ním tým v roce 2012 rozloučil.

„Jedna věc, která mě trochu zklamala a naštvala, je, že mi po mém působení tam nikdo veřejně nepoděkoval. Dostal jsem od managementu textovou zprávu, že mě nahradí platícím jezdcem, to bylo všechno. To mě dost zklamalo a zanechalo to určitou pachuť,” dodal Kovalainen.

Naposledy se Kovalainen ve Formuli 1 představil v roce 2013, kdy u Lotusu zaskočil v Austinu a Brazílii za Kimiho Räikkönena, který musel podstoupit operaci zad.

Foto: Getty Images / Paul Gilham

Další článek: Rosbergovi může přestávka pomoct, věří Stewart

18. dubna | Incident mezi Bottasem a Russellem bez trestu. Podle nich Bottas držel linii, nechal místo na úrovni šířky vozu. Jednalo se s ohledem na podmínky o závodní incident.
18. dubna | Před sportovní komisaře jdou i Stroll a Gasly za incident ve 2. zatáčce 11. kola.
18. dubna | V Imole začalo pršet... zatím hlavně nad částí okruhu.
18. dubna | Technický ředitel AlphaTauri Egginton uvedl, že převodovka ve voze Cunody skončila na dva kusy...

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen