Byl jedním z největších jezdců a zasloužil si být mistrem světa, vzpomíná Vettel na Mosse

Sebastian Vettel vyzdvihl životní úspěchy sira Stirlinga Mosse, který před týdnem zemřel.
Byl jedním z největších jezdců a zasloužil si být mistrem světa, vzpomíná Vettel na Mosse

Moss se nikdy nestal mistrem světa formule 1, čtyři roky po sobě v sezónách 1955 až 1958 vždy obsadil druhé místo. Podařilo se mu však vyhrát závody Mille Liglia, 12 hodin Sebringu nebo 24h Le Mans. Zemřel ve svém domě v Londýně ve věku 90 let.

Na tiskové konferenci Vettel Mosse popsal jako jednoho z největších sportovců.

„Myslím, že je úžasným člověkem v jeho dobách byl i úžasným pilotem. Bude nám chybět. Je to velká škoda. Moje myšlenky jsou samozřejmě s (lady) Susie a jeho rodinou. Vždy si ho budeme pamatovat jako jednoho z největších závodníků ve formuli 1. Když se podíváte jen na F1, nevyhrál mistrovství světa, ale rozhodně si to zasloužil,“ řekl Vettel.

Sir Stirling Moss (1929-2020)

Sir Stirling Moss (1929-2020)

„Mimo formule 1 měl spoustu velmi dobrých závodů. Myslím, že dosáhl snad všeho, co se vám ve sportu může podařit. Možná mu může chybět titul ve F1, není ale mnoho lidí, kteří by se s ním mohli srovnávat.“

Mosse by si podle Vettela ale lidé měli pamatovat nejen pro jeho úspěchy v motorsportu.

„Faktem je, že byl velmi charismatickým a milým člověkem. Skutečný gentleman. Když mluvím o Stirlingovi, napadá mě spousta věcí. Určitě nám bude chybět.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Kubica: Sleduj Erika Janiše, říkal mi v motokárách táta

18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
10:55 | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.
2. srpna | V úterý a ve středu pokračují testy 18palcových pneumatik. Jezdit budou Mercedes, Ferrari a McLaren. Mercedes nasadí do testu Russella... že by příprava na rok 2022?