BWT se přesune od Astonu k Alpine

Společnost BWT, která se věnuje úpravě vody, přechází od týmu Aston Martin k Alpine.
Foto: Getty Images / Giuseppe CACACE
BWT se přesune od Astonu k Alpine | Foto: Getty Images / Giuseppe CACACE

BWT se stal jedním z nejslavnějších sponzorů v paddocku. V roce 2017 se díky němu vozy Force Indie obarvily do růžova a na trati byly nepřehlédnutelné. 

Společnost, která se věnuje úpravě vody, později společně se Sergiem Pérezem sehrála důležitou roli při poslání týmu do nucené správy a následně pod křídla Lawrence Strolla. BWT zůstala sponzorem týmu ze Silverstone i poté, co se z něj stal Aston Martin. Její zastoupení na voze ale bylo už minimální.

Fotogalerie: Růžová Force India

Fotogalerie: Růžová Force India

Už nějaký ten pátek se ví, že BWT přejde k Alpine. Francouzský tým to dnes potvrdil. K tradiční modré tak letos přibude také růžová.

Partnerství je dlouhodobé, BWT se navíc stává titulárním sponzorem – nově se tak tým jmenuje BWT Alpine F1 Team.

„S potěšením oznamujeme, že BWT bude v příštích letech titulárním partnerem týmu Alpine F1,“ uvedl viceprezident pro prodej a marketing společnosti Alpine Cédric Journel.

„Programy udržitelnosti Alpine i BWT se plně shodují v otázce eliminace jednorázových plastů a jsme rádi, že můžeme spojit své síly a přesvědčit mnoho lidí po celém světě, naše zaměstnance, partnery, zákazníky i fanoušky, aby snížili množství plastového odpadu. Současně využijeme obrovskou globální platformu, kterou F1 poskytuje, k podpoře BWT v jejich boji proti nespravedlivé distribuci čisté, bezpečné a zdravé pitné vody.“

Další článek: Příběh Enza Ferrariho se dočká dalšího filmového ztvárnění