Buttonovy problémy z Kanady vzal McLaren na sebe

Jenson Button se v kanadské Grand Prix hodně trápil s pneumatikami a podle šéfa McLarenu Martina Whitmarshe si za to nemůže sám.
Buttonovy problémy z Kanady vzal McLaren na sebe

Button v Montrealu přiznal, že se stále nachází v bludném kruhu, ze kterého neví, jak ven. Nedokáže pracovat s pneumatikami tak, aby mu vydržely a podávaly maximální výkon.

Whitmarsh ho však v Kanadě podpořil a řekl, že velkou vinu za Buttonovy problémy nese tým, protože mu nadvakrát v pátek spravoval auto. V důsledku toho stihl bývalý mistr světa odjet v trénincích zhruba jen třetinu kol ve srovnání s týmovým kolegou Hamiltonem, takže si nemohl zmapovat chování pneumatik na svém voze.

"Jenson je skvělý závodní jezdec a my jsme mu tento víkend špatně posloužili," uznal Whitmarsh. "Jeho zadní pneumatiky byly úplně hotové. S tímto nastavením zavěšení jsme v pátek moc nejezdili a byla to naše chyba, nedali jsme mu závodní auto, ve kterém by mohl podat dobrý výkon."

Tým z Wokingu připravil pro Buttona v Kanadě novou geometrii zavěšení zadních kol, aby mu pomohl se zahříváním pneumatik. Jenomže kvůli technickým problémům si ho Button nestihl v pátek pořádně nastavit a v závodě pak nastal opačný problém, kvůli přehřívání trpěl na zadní nápravě velkou degradací.

Podle šéfa McLarenu ale nejsou problémy Buttona tak závažné, jak by se mohlo zdát. "Není to dlouhodobá starost, je to frustrace a zklamání. Ale my víme, jak je šikovný a silný. Takže udrží hlavu vzhůru, mohl by být první, kdo letos získá dvě vítězství."

Další článek: Ferrari nejvíc mrzí, že s Alonsem nepokrylo Vettela