Buttonovo jubileum pokazila spojka, Magnussen měl stejné problémy

Jezdci týmu z Wokingu mají na závod poněkud odlišný názor. Button se cítil lépe, Magnussen měl pocit, že McLaren ztrácí více.
Buttonovo jubileum pokazila spojka, Magnussen měl stejné problémy

Jenson Button v závodě sahal po vysokém umístění, nakonec ale musel svůj monopost odstavit v garáži. Britský závodník dokonce optimisticky věří, že ve svém 250. startu ve formuli 1 mohl stanout na pódiu. Přestože je konečný výsledek pro McLaren jednoznačně negativní, vidí Button mnoho pozitiv.

„Co se rychlosti samotné týče, udělali jsme o tomto víkendu krok kupředu. I úroveň opotřebování pneumatik bylo povzbuzující. Pouze jeden tým byl výrazně rychlejší než my, a to Mercedes. Bohužel, jejich náskok byl obrovský. Naše rychlost v průběhu stintu byla slušná, zvláště pak ke konci. Věřím proto, že bychom bývali byli schopni jet na primárních pneumatikách naplno až do konce. Bohužel jsme ale nedostali příležitost to zkusit.

Pro celý tým je to perné. Pracoval velmi obětavě a tvrdě. V nejhorším případě bychom dojeli na pátém místě, v nejlepším na stupních vítězů, což by pro nás všechny představovalo velmi pozitivní zakončení. Závodění dnes bylo dost dobré. Ani si nepamatuji, kolik aut jsem předjel, ale bylo jich hodně. Myslím, že to tak měl snad každý. Dost jsem si to užíval. Formule 1 má letos jiné regule a motory, ale na napínavosti závodů to očividně nic neubralo,“ věří Button.

Po famózním vstupu do sezony musel Magnussen přetrpět dva smolné závody. V Bahrajnu talentovaného Dána postihly technické problémy. Na rozdíl od Buttona si ale Magnussen nemyslí, že by se McLaren oproti Malajsii zlepšil. Právě naopak.

„Nebyl to pro mne příliš povedený závod. Start nebyl ideální. Ztratil jsem tři pozice a pak nám jednoduše scházela rychlost na to, abychom dosáhli nějakého progresu. Očekávali jsme, že by nám chladnější vzduch mohl pomoci, ale nakonec jsme tu z nějakého důvodu byli slabší než v Malajsii.

Opatrně to zanalyzujeme a jsem si jistý, že se z toho poučíme. Vlastně se pořád učíme. Je zklamání, že jsme dnes nezískali žádné body. Dvě nedojetí nepotěší žádný tým. Do Velké ceny Číny nastoupíme s plánem předvést se v mnohem lepším světle než tady,“ řekl Magnussen.

Šéf týmu McLaren Eric Boullier také vyjádřil politování nad tím, že žádný z jeho svěřenců neviděl cíl. McLaren toužil alespoň po šestém místě. Za cíl si v současnosti stanovil konstantní sbírání bodů. Na nejvyšší pozice plánuje útočit po návratu do Evropy. 

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Další článek: Jezdci Red Bullu si vzájemné souboje náramně užívali

11:27 | Lewis Hamilton věnuje 20 milionů liber na založení nové charitativní nadace na podporu nedostatečně zastoupených skupin ve Velké Británii
26. července | Pirelli potvrdilo, že po Maďarsku proběhnou na Hungaroringu další testy 18palcových pneumatik. Zúčastní se jich Ferrari, McLaren a Mercedes.
25. července | Jak okomentovali kolizi mezi Hamiltonem a Verstappenem komentátoři napříč světem: odkaz
25. července | Roman Staněk vyhrál druhý závod víkendu Euroformule Open v Imole.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00