Buttonovo jubileum pokazila spojka, Magnussen měl stejné problémy

Jezdci týmu z Wokingu mají na závod poněkud odlišný názor. Button se cítil lépe, Magnussen měl pocit, že McLaren ztrácí více.
Buttonovo jubileum pokazila spojka, Magnussen měl stejné problémy

Jenson Button v závodě sahal po vysokém umístění, nakonec ale musel svůj monopost odstavit v garáži. Britský závodník dokonce optimisticky věří, že ve svém 250. startu ve formuli 1 mohl stanout na pódiu. Přestože je konečný výsledek pro McLaren jednoznačně negativní, vidí Button mnoho pozitiv.

„Co se rychlosti samotné týče, udělali jsme o tomto víkendu krok kupředu. I úroveň opotřebování pneumatik bylo povzbuzující. Pouze jeden tým byl výrazně rychlejší než my, a to Mercedes. Bohužel, jejich náskok byl obrovský. Naše rychlost v průběhu stintu byla slušná, zvláště pak ke konci. Věřím proto, že bychom bývali byli schopni jet na primárních pneumatikách naplno až do konce. Bohužel jsme ale nedostali příležitost to zkusit.

Pro celý tým je to perné. Pracoval velmi obětavě a tvrdě. V nejhorším případě bychom dojeli na pátém místě, v nejlepším na stupních vítězů, což by pro nás všechny představovalo velmi pozitivní zakončení. Závodění dnes bylo dost dobré. Ani si nepamatuji, kolik aut jsem předjel, ale bylo jich hodně. Myslím, že to tak měl snad každý. Dost jsem si to užíval. Formule 1 má letos jiné regule a motory, ale na napínavosti závodů to očividně nic neubralo,“ věří Button.

Po famózním vstupu do sezony musel Magnussen přetrpět dva smolné závody. V Bahrajnu talentovaného Dána postihly technické problémy. Na rozdíl od Buttona si ale Magnussen nemyslí, že by se McLaren oproti Malajsii zlepšil. Právě naopak.

„Nebyl to pro mne příliš povedený závod. Start nebyl ideální. Ztratil jsem tři pozice a pak nám jednoduše scházela rychlost na to, abychom dosáhli nějakého progresu. Očekávali jsme, že by nám chladnější vzduch mohl pomoci, ale nakonec jsme tu z nějakého důvodu byli slabší než v Malajsii.

Opatrně to zanalyzujeme a jsem si jistý, že se z toho poučíme. Vlastně se pořád učíme. Je zklamání, že jsme dnes nezískali žádné body. Dvě nedojetí nepotěší žádný tým. Do Velké ceny Číny nastoupíme s plánem předvést se v mnohem lepším světle než tady,“ řekl Magnussen.

Šéf týmu McLaren Eric Boullier také vyjádřil politování nad tím, že žádný z jeho svěřenců neviděl cíl. McLaren toužil alespoň po šestém místě. Za cíl si v současnosti stanovil konstantní sbírání bodů. Na nejvyšší pozice plánuje útočit po návratu do Evropy. 

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Další článek: Jezdci Red Bullu si vzájemné souboje náramně užívali

14:49 | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.
13:42 | Stále se řeší situace okolo Turecka, ve kterém se sice epidemická situace zlepšuje, ale platí přísné cestovní restrikce po návratu do Velké Británie. Ve hře je prohození závodu s Baku.
8. května | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
8. května | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.