Buttonovo děvče do nepohody: Co testování? ptalo se po zemětřesení

Páteční zemětřesení v Japonsku mělo přímý dopad i na pilota McLarenu Jensona Buttona. Zatímco se účastnil testů v Barceloně, jeho přítelkyně Jessica Mičibata právě fotila v zasaženém Tokiu.
Buttonovo děvče do nepohody: Co testování? ptalo se po zemětřesení

Podle listu Daily Telegraph musel Button absolvovat dopolední jízdy, aniž by o své polovičce cokoliv věděl. „Nemohl jsem se Jessie dovolat, protože telefonní linky nefungovaly,“ řekl.

Japonská modelka se nakonec ozvala přes sociální síť Twitter. „Poslala mi vzkaz: ‚Jak jde testování?‘, jako by říkala: ‚Jak se máš?‘ Je v pohodě, jen hodně otřesená,“ popsal Button v pátek.

„Fotila zrovna v podzemním studiu, takže zážitek to byl docela hrůzostrašný. Ale teď už je to dobré, nejspíš už tvrdě spí a uvidíme se v neděli nebo v pondělí v Austrálii.“

Button a Mičibata jsou spolu dva roky. Za tu dobu se Japonka stala jednou z nejpopulárnějších žen v padoku a Button zase znásobil svou popularitu v její domovině.

Páté nejsilnější zemětřesení v historii měření a následné tsunami zabily v zemi vycházejícího slunce podle posledních odhadů až deset tisíc lidí. Nejhůř dopadlo město Sendaj a jeho okolí. „Je to strašné pro Tokio, ale mnohem horší pro Sendaj. Moje myšlenky patří všem těm postiženým lidem,“ posteskl si Button.

Další článek: McLaren se podle Hamiltona chytí nejdřív v květnu

19:25 | Vitalij Petrov dělá tento víkend sportovního komisaře v Portugalsku. Objevily se informace, že jeho otec Alexander dnes zemřel ve Vyborku (Rusko).
18:44 | Pérez dostal za zpomalení Gaslyho v kvalifikaci napomenutí.
14:32 | Russell dostal varování (vyjel na trať, když vlály červené vlajky)
13:48 | Upravené limity tratě pomohly, ale i tak bylo v posledním tréninku smazáno 24 časů ... 21 v první, 3 ve čtvrté zatáčce.

GP Portugalska

Pátek 23. října 2020
1. trénink Bottas (1:18.410)
2. trénink Bottas (1:17.940)
Sobota 24. října 2020
3. trénink Bottas (1:16.654)
Kvalifikace Hamilton (1:16.652)0
Neděle 25. října 2020
Závod 14.10