Buttonovo děvče do nepohody: Co testování? ptalo se po zemětřesení

Páteční zemětřesení v Japonsku mělo přímý dopad i na pilota McLarenu Jensona Buttona. Zatímco se účastnil testů v Barceloně, jeho přítelkyně Jessica Mičibata právě fotila v zasaženém Tokiu.
Buttonovo děvče do nepohody: Co testování? ptalo se po zemětřesení

Podle listu Daily Telegraph musel Button absolvovat dopolední jízdy, aniž by o své polovičce cokoliv věděl. „Nemohl jsem se Jessie dovolat, protože telefonní linky nefungovaly,“ řekl.

Japonská modelka se nakonec ozvala přes sociální síť Twitter. „Poslala mi vzkaz: ‚Jak jde testování?‘, jako by říkala: ‚Jak se máš?‘ Je v pohodě, jen hodně otřesená,“ popsal Button v pátek.

„Fotila zrovna v podzemním studiu, takže zážitek to byl docela hrůzostrašný. Ale teď už je to dobré, nejspíš už tvrdě spí a uvidíme se v neděli nebo v pondělí v Austrálii.“

Button a Mičibata jsou spolu dva roky. Za tu dobu se Japonka stala jednou z nejpopulárnějších žen v padoku a Button zase znásobil svou popularitu v její domovině.

Páté nejsilnější zemětřesení v historii měření a následné tsunami zabily v zemi vycházejícího slunce podle posledních odhadů až deset tisíc lidí. Nejhůř dopadlo město Sendaj a jeho okolí. „Je to strašné pro Tokio, ale mnohem horší pro Sendaj. Moje myšlenky patří všem těm postiženým lidem,“ posteskl si Button.

Další článek: McLaren se podle Hamiltona chytí nejdřív v květnu

18:31 | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
18:30 | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
17. září | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.