Buttonovi se nedostávalo přítlaku na předním křidle

Podle britského pilota McLarenu stojí za jeho nižší startovní pozicí problémy s nedotáčivostí, kolega Pérez v závěru poslední části kvalifikace taktizoval.
Buttonovi se nedostávalo přítlaku na předním křidle

Včera se Jenson Button nechal slyšet, že se nevzdává šance na vítězství v letošním závodě. McLaren podle něho udělal v několika posledních velkých cenách výrazný krok vpřed, a chabé výsledky z úvodu sezony by se tudíž již opakovat neměly.

Do Maďarska si McLaren přivezl další balík úprav, který měl za úkol přiblížit oba jeho jezdce zase o něco blíže špičce startovního pole. V případě britského pilota se to však nepodařilo, alespoň tedy ne v sobotní kvalifikaci. V ní totiž Button uvízl již ve druhé části, zatímco jeho týmový kolega Pérez se dostal až do závěrečných bojů o pole position.

“Doufal jsem v o něco trochu víc,“ neskrýval lehké zklamání Button. “Máme tady nějaké dobré úpravy, jde jen o to je vyladit, což je pro nás tento víkend trochu obtížné.“

Mistra světa z roku 2009 trápily zejména problémy s nedotáčivostí: “Věc se má takhle, na starých pneumatikách jsem měl dobré vyvážení, ale na těch nových jsem neměl dostatečně vyváženou příď. Příď je limitujícím faktorem, a svým způsobem je to dobré, protože to znamená, že jsme dostali přítlak do zadní části vozu.“

“Tohle je jen velmi neobvyklý okruh. Myslím si, že na nějakém okruhu podobném Spa uvidíte dobré zlepšení, co se naší pozice týče,“ podotkl.

Button dále připomněl, že kromě letošního monopostu tým již intenzivně pracuje i na tom příštím. “Nějaké součástky, které budeme mít na voze během několika příštích závodů, jsou součásti vývoje pro rok 2014.“

Britský závodník odstartuje do zítřejší Velké ceny Maďarska ze třináctého místa, avšak jeho mladší týmový kolega Sergio Pérez se dnes probojoval až do závěrečné desítky. V ní se pak společně s týmem rozhodl taktizovat, s konečnou devátou příčkou byl proto spokojen.

“Nakonec jsme zvolili primární směs, a já si myslím, že vzhledem k rychlosti, kterou jsme měli, to není špatné. Zítra budeme mít šanci bojovat o hodně bodů, vhledem k tomu, že jsme na jiné strategii než ostatní. Takový musí být cíl, přivézt domů nějaké body,“ doplnil Mexičan.   

Další článek: Vettel chválil Hamiltona, Webber byl naštvaný na problémy s vozem