Buttonovi jsme nabízeli více peněz než McLaren, domnívá se Fry

Ross Brawn je z jednání mistra světa zklamaný.
Manažer Jensona Buttona často opakoval, že Ross Brawn není ochotný nabídnout jeho jezdci odpovídající plat. Dnešní stáj Mercedes GP to ale popírá a dokonce je přesvědčena, že McLaren zaplatí Buttonovi méně.

"Nemyslím, že to byla záležitost peněz," řekl ředitel Mercedesu GP Nick Fry pro Autosport. "Podle toho co víme, tak naše nabídka o hodně převýšila to, co bude dostávat od McLarenu. Nemyslím, že tu šlo o peníze."

Podle britského Daily Expressu naštval Button svůj bývalý tým veřejně prezentovanou návštěvou u McLarenu. V tu dobu probíhala jednání s Rossem Brawnem, který měl být připravený učinit nabídku na 8 miliónů liber a další 4 milióny v bonusech za body, ale "epizoda" McLaren ho přiměla jí stáhnout. Je to mnohem vyšší částka, než byly odhady v médiích, ale Fry to nepřímo potvrdil.

"Samozřejmě jsme zklamaní, že se Jenson rozhodl odejít, protože jsme učinili nabídku na novou smlouvu, kterou jsme považovali za velmi štědrou a významně převyšovala podvržená čísla, která byla předložena médiím v minulém týdnu," řekl.

Button se už v minulosti nechvalně proslavil impulzivním chováním při přestupu mezi týmy Williams a Honda. Japonské stáji pak zůstal dlouho věrný, ale teď se při jednání o nové smlouvě zachoval znovu ne zcela standardně.

"Byl jsem velmi zklamaný tím, jak to s Jensonem dopadlo," řekl Ross Brawn.

Že Buttonovi nešlo o peníze, potvrdil i šéf týmu McLaren Martin Whitmarsh. Zlomovým momentem zřejmě byla Buttonova návštěva ve Wokingu, kde na něj udělalo dojem zázemí týmu. Nabyl dojmu, že mu příští rok nabídne lepší auto McLaren. Ale ani pro tento důvod nemá Fry pochopení.

"Dali jsme Jensonovi vůz, který mu umožnil vyhrát šampionát," řekl. "Doufali jsme, že s námi z tohoto důvodu zůstane, protože jsme přesvědčení, že příští rok dokážeme nabídnout vítězné auto."

Fry neakceptuje ani názor, že z hlediska kariéry je pro Buttona lepší McLaren. "Respektuji jeho rozhodnutí. Já bych takové neudělal a možná Jensonovi špatně poradili," uvedl.

"V této situaci nerozumíme logice tohoto rozhodnutí a myslím, že bude muset Jenson přidat, aby porazil Lewise na domácí půdě."

Mercedes GP byl připraven Buttonovi nabídnout smlouvu na několik let, stejně jako McLaren.
Další článek: Räikkönena by k setrvání ve formuli 1 mohl přesvědčit Mercedes

15:03 | První závod v Miami se pojede 8. května 2021. Potvrdili to organizátoři.
19:01 | Ferrari potvrdilo, že Charles Leclerc dostane v Soči novou pohonnou jednotku. Čeká ho tak start z konce pole. Kdy novou a vylepšenou pohonnou jednotku nasadí Sainz se rozhodne později.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00