Buttonovi jsme nabízeli více peněz než McLaren, domnívá se Fry

Ross Brawn je z jednání mistra světa zklamaný.
Manažer Jensona Buttona často opakoval, že Ross Brawn není ochotný nabídnout jeho jezdci odpovídající plat. Dnešní stáj Mercedes GP to ale popírá a dokonce je přesvědčena, že McLaren zaplatí Buttonovi méně.

"Nemyslím, že to byla záležitost peněz," řekl ředitel Mercedesu GP Nick Fry pro Autosport. "Podle toho co víme, tak naše nabídka o hodně převýšila to, co bude dostávat od McLarenu. Nemyslím, že tu šlo o peníze."

Podle britského Daily Expressu naštval Button svůj bývalý tým veřejně prezentovanou návštěvou u McLarenu. V tu dobu probíhala jednání s Rossem Brawnem, který měl být připravený učinit nabídku na 8 miliónů liber a další 4 milióny v bonusech za body, ale "epizoda" McLaren ho přiměla jí stáhnout. Je to mnohem vyšší částka, než byly odhady v médiích, ale Fry to nepřímo potvrdil.

"Samozřejmě jsme zklamaní, že se Jenson rozhodl odejít, protože jsme učinili nabídku na novou smlouvu, kterou jsme považovali za velmi štědrou a významně převyšovala podvržená čísla, která byla předložena médiím v minulém týdnu," řekl.

Button se už v minulosti nechvalně proslavil impulzivním chováním při přestupu mezi týmy Williams a Honda. Japonské stáji pak zůstal dlouho věrný, ale teď se při jednání o nové smlouvě zachoval znovu ne zcela standardně.

"Byl jsem velmi zklamaný tím, jak to s Jensonem dopadlo," řekl Ross Brawn.

Že Buttonovi nešlo o peníze, potvrdil i šéf týmu McLaren Martin Whitmarsh. Zlomovým momentem zřejmě byla Buttonova návštěva ve Wokingu, kde na něj udělalo dojem zázemí týmu. Nabyl dojmu, že mu příští rok nabídne lepší auto McLaren. Ale ani pro tento důvod nemá Fry pochopení.

"Dali jsme Jensonovi vůz, který mu umožnil vyhrát šampionát," řekl. "Doufali jsme, že s námi z tohoto důvodu zůstane, protože jsme přesvědčení, že příští rok dokážeme nabídnout vítězné auto."

Fry neakceptuje ani názor, že z hlediska kariéry je pro Buttona lepší McLaren. "Respektuji jeho rozhodnutí. Já bych takové neudělal a možná Jensonovi špatně poradili," uvedl.

"V této situaci nerozumíme logice tohoto rozhodnutí a myslím, že bude muset Jenson přidat, aby porazil Lewise na domácí půdě."

Mercedes GP byl připraven Buttonovi nabídnout smlouvu na několik let, stejně jako McLaren.
Další článek: Räikkönena by k setrvání ve formuli 1 mohl přesvědčit Mercedes

10:02 | Ferrari pokračuje v testech s vozem SF71H ve Fioranu. Sainze dnes vystřídal Mick Schumacher.
21. dubna | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
21. dubna | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.
21. dubna | V Barceloně začaly testy F3

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen