Buttonovi by se líbilo být v týmu s Alonsem

Jenson Button říká, že by se mu líbilo, kdyby byl týmovým kolegou Fernanda Alonsa.
Buttonovi by se líbilo být v týmu s Alonsem

„Myslím, že každý jezdec má rád výzvu v podobě dobrého týmového kolegy,“ říká Button pro crash.net. „To je důvod, proč jsem miloval tři roky, které jsem strávil s Lewisem. Byl velmi rychlý, lepší než já v kvalifikacích, ale mohl jsem s ním bojovat v závodech a mnohokrát jsem ho porazil v různých situacích a podmínkách,“ vzpomíná Button.

„Takže jsem miloval ty tři roky, zažili jsme spoustu legrace. Lidé mi stále posílají záběry závodů z průběhu let…vzpomínají,“ pokračuje Button.

Podle mistra světa z roku 2009 se někteří lidé diví, že na Twitteru stále vzpomíná na roky s Hamiltonem v McLarenu, ale podle Buttona to tak není. Lidé mu posílají odkazy a on je pak retweetuje nebo komentuje.

„Poslali mi odkaz na závod (Brazílie) z roku 2012, kde jsme prvních osm kol bojovali s Lewisem. Žádný komentář, jen my dva, zvuk motoru, podmínky a to nejlepší, co umíme.“

„To, co mi teď chybí více, než cokoliv jiného, je boj o vítězství,“ pokračuje Button. Pokud by Button zůstal v F1, chtěl by opět bojovat o vítězství v závodech. První tři roky u McLarenu prý byly úžasné, v posledních dvou letech to ale bylo těžké.

„Pokud budu příští rok ve formuli 1, chci vyhrávat závody,“ dodal Button.

Další článek: F1 může řídit i blbec, říká Piquet. Massa nesouhlasí

2. srpna | Renault potřetí podal protest proti Racing Pointu.
2. srpna | Louis Delétraz z týmu Charouz získal třetí místo v zavodě F2. Vyhrál poprvé Dan Ticktum

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. srpna 2020
Závod 15.10