Buttona znepokojují zrychlující soupeři

McLaren v posledních dvou Grand Prix rychlostně nestačil na Red Bull ani v závodě, což je důvod pro menší obavy. Podle Buttona se tým ale velmi snaží, aby soupeře dohnal.

"Ano jsem," odpověděl na otázku, zda je znepokojený rychlostí ostatních vozů. "Od začátku sezóny byl Red Bull ten nejlepší vůz. Vyhrál jsem pár závodů a Lewis také, ale dá se říct, že alespoň v několika závodech jsme možná měli nejlepší rychlost a dokázali jsme to maximálně využít. Ale Valencie ukázala, že konkurence nezahálí. Několik týmů nasadilo významné úpravy a i když se to ve výsledcích možná neodrazilo, jejich úmysly nám byly zřejmé."

McLaren chtěl nasadit svůj velký balík vylepšení v Británii, ale po pátečních trénincích se rozhodl tak neučinit. "V Silverstonu jsme sami viděli, že není snadné přijet na okruh a jen tak nasadit nový balík, vyžaduje to určité úsilí. Takže si myslím, že v příštích několika závodech uvidíme, že mnoho top týmů bude dolaďovat své úpravy."

Proto si podle Buttona nemůže McLaren dovolit zahálet, ve vývoji musí pracovat co nejrychleji. "V tuto chvíli doufáme, že si foukaný difuzor přivezeme na Hockenheim, abychom s ním jezdili v pátek," vysvětlil. "Něco jsme se o něm naučili během testování v Silverstonu a doufám, že se nám podaří ho přimět k efektivnějšímu fungování v německé Grand Prix."

Výfuky foukaný difuzor způsobil nestabilitu a nepředvídatelné chování vozu. Jelikož k tomuto poznatku dospěli oba jezdci McLarenu, tým se rozhodl s ním v sobotu před domácím závodem nepokračovat. Ztráty musel dohánět Gary Paffett v simulátoru ve Wokingu, aby připravil nastavení vozu v předchozí konfiguraci.

Další článek: Webber: Silverstone jsme si vyříkali, jdeme dál

23. července | Jezdci Ferrari opět testovali ve Fioranu s vozem SF71H. Důvod není znám, ale může to souviset s kalibrací nového simulátoru, která právě probíhá...
20. července | V Silverstonu pokračují letošní testy 18palcových pneumatik. Nastoupí Red Bull (jen dnes) s Albonem. Dále Aston Martin a Haas (dnes a zítra a nasadí závodní jezdce).
19. července | Testovací jezdec Ferrari Callum Ilott se zúčastní Le Mans. Pojede za tým Iron Lynx s vozem Ferrari.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00