Buttona trápila nedotáčivost vozu

Barrichello doufá, že setmění v průběhu závodu vozu pomůže.

Jenson Button si s předstihem před dvěma týdny zajistil titul mistra světa. V Abú Zabí proto může jet uvolněně a kritikům ukázat, že letošní titul spadl do správných rukou. V trénincích se Buttonovi dařilo, v kvalifikaci se ovšem musel spokojit s "až" třetí řadou.

"Auto se tu dobře řídí. První dvě části kvalifikace se nám dařily. Když jsme ale pak jeli s novými pneumatikami a větším množstvím paliva, při brzdění se vytvářely mohutné vibrace, které rozechvívaly volant. Na takto hladkých okruzích každá vibrace vede k nedotáčivosti, což znesnadnilo řízení.

Je to frustrující, měli jsme potenciál na boj o první řadu. Před závodem se nám snad podaří se zmiňovaných problémů zbavit. Těším se, že nás zítra čeká dobrá bitva," řekl Button.

Buttonův kolega Barrichello byl po kvalifikaci o dost pozitivnější.

"Byla to dobrá kvalifikace. Se čtvrtým místem jsem spokojený. Auto je pořád velice konkurenceschopné, ale vypadá to, že nestačí na Red Bull a McLaren. Najít správné nastavení tu bylo složité. Každý trénink se totiž jel v odlišných podmínkách. Vypadá to, že večerní hodiny a nižší teploty tu autu vyhovují více. Musíme tedy doufat, že se to zítra vyvine v náš prospěch.

V boji o druhou pozici mezi mnou a Sebastianem je to velice těsné. Pojedu na maximum a pokusím se získat co nejlepší výsledek," řekl Barrichello.

Další článek: Vypadá to dobře, těší se šestý Trulli

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10