Buttona těší zvýšení náskoku

Barrichellovi závod pokazila druhá zastávka v boxech.

Tým Brawn si v závodě po zpackané kvalifikaci poněkud napravil reputaci. Jenson Button dojel na pátém místě, Rubens Barrichello hned za ním. Dohromady tak tým z Brackley opět získal více bodů než Red Bull.

Obzvlášť spokojený musí být Jenson Button. Ten sice vystartoval z jedenácté pozice, v závodě se ale posunul o šest míst a svůj náskok v čele šampionátu zvýšil na patnáct bodů. Do konce sezony přitom zbývají tři závody. To představuje pozici více než komfortní, zvlášť pokud vezmeme v úvahu, že výkony jezdců Brawnu jsou velice těsné.

"Byl to pro nás dobrý den. Dojel jsem pátý, což představuje čtyři body. Na Rubense jsem tak jeden získal a na Sebastiana jeden ztratil. Velice dobrý závod. Do Japonska jedu pozitivně naladěn.

Kéž bych kola, díky kterým jsem se dostal před Rubense, zajel už v kvalifikaci. Závod by mi to usnadnilo. Po docela velký počet kol jsem byl zaseklý za Heikkim Kovalainenem. Po zastávkách v boxech jsem se dostal před něho.

Viděl jsem, jak mi Rubens ujíždí, protože měl o čtyři nebo pět kol méně paliva. S tím jsem nemohl nic dělat. Když jedete blízko za jiným vozem, ztrácíte pak snadno přítlak. První safety car se mi vůbec nehodil, měl jsem na trati zůstat o tři kola déle a mohl jsem se dostat i před Marka a Rubense. S dnešním výsledkem jsem ale spokojený," řekl Jenson Button.

Rubens Barrichello sice startoval z devátého místa, to mu ale k poražení týmového kolegy nestačilo. Spekulace možná vyvolá strategický krok Brawnu při Rubinhově druhé zastávce v boxech, který v konečném důsledku nahrál Jensonu Buttonovi.

"Byl to víkend, kdy se toho přihodilo opravdu dost. Závod nepatřil k jednoduchým. Skvěle mi vyšel start, posunul jsem se o dvě pozice. Vypadalo to dobře. Škoda, že mi výjezd safety caru moc nepomohl. I tak jsem byl ale v dobré pozici. Bohužel mě při druhé zastávce v boxech potkal problém, když nešel zařadit neutrál. Zhasl mi motor, což mě stálo drahocenný čas a Jensonovi to umožnilo se přede mě dostat. V posledních kolech závodu jsem pak měl potíže s brzdami, takže jsem nemohl jet naplno.

Mohl to být lepší víkend, ale na Jensona jsem i přes všechny problémy ztratil pouze bod. Zůstávám proto pozitivně naladěný," řekl brazilský veterán.

Aby Brawn GP získal Pohár konstruktérů, stačí mu k jistotě v posledních třech závodech získat dvanáct bodů.

 

 

Další článek: Sutil za kolizi s Heidfeldem dostal pokutu 20 00 eur

16. září | V Turecku prodali během šesti hodin 40 tisíc lístků ze 100 tisíc plánovaných. Není divu, lístek stojí 30 tureckých lir (cca 90 Kč).
16. září | Hamilton měl při restartu problém s brzdami, ze kterých se kouřilo a dokonce vyšlehl plamen. Tým uvedl, že to bylo způsobené nižším chlazením brzd kvůli profilu okruhu.

24 hodin Le Mans

Čtvrtek 17. září 2020
1. trénink 10.00–13.00
2. trénink 14.00–17.00 (ES2)
Kvalifikace 17.15–18.00 (ES2)
3. tréninik 20.00–00.00 (ES1)
Pátek 18. září 2020
4. trénink 10.00–11.00 (ES1)
Hyperpole 11.30–12.00 (ES1)
Sobota 19. září 2020
Warm-up 10.30-10:45 (ES1)
Start závodu 14.30 (ES1)